Peniste hissizlik ve uyuşma neden olur ?

52
10472

Genç erişkin erkekler başta olmak üzere tüm yaş grubu erkeklerin önemli sorunlarından biri de peniste hissizlik ve uyuşmadır.  Bu grup hastalar çoğunlukla doktora gitmekte gecikirler.  Ciddi bir ağrı, yanma, sızlama olmadığı için sadece hissizlik ve uyuşukluk bulunması hastaları doktora başvurmakta acele ettirmez.

Utanma, sıkılma gibi sosyolojik ve kültürel faktörler de dikkate alındığında hastaneye başvurma süresi oldukça gecikmektedir. Bununla birlikte hastaları psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkilediği bilinmektedir.

Hastaların bir bölümü de doktora gittikleri zaman  ve bu şikayetlerini doktorla paylaşmakta tereddüt etmektedir. Sorunu anlattıklarında, doktorların pek çoğunun  psikolojik sebeplere bağlı olduğunu ifade ederek kendilerini gönderdiklerini düşünmektedir. Oysa bu kişiler psikolojik bir sorunlarının olmadığını ve sadece penis ucunda uyuşma işsizlik bulunduğunu söylemektedirler.

Peniste hissizlik ve uyuşukluk psikolojik mi?

Bu şikayet ile başvuran hastada aydınlatılması gereken birden fazla sayıda soru işareti vardır.

O halde gerçek sebep nedir?

Bazı insanlar psikolojik sıkıntılarını peniste uyuşma ve hissizlik olarak mı ifade ediyorlar?

Yoksa gerçekten anatomik ve fizyopatolojik bir süreç var, bir hastalığa bağlı olarak gelişiyor ancak hastalığı tanımakta yetersiz mi kalınıyor?

Tüm bu sorulara  yanıt verebilmenin ilk şartı, hastalardan ayrıntılı bir öykü dinlemektir.

 • bu şikayet ilk olarak ne zaman başladı
 • ne kadar süreden beri devam ediyor
 • günün hangi saatlerinde şikayet artıyor
 • ayakta, yürürken ya da yatarken şikayette bir farklılık oluyor mu
 • beraberinde idrar şikayetleri var mı
 • beraberinde bel ağrısı semptomları var mı
 • beraberinde cinsel sorunlar var mı
 • beraberinde mide barsak sorunları var mı
 • daha önceden geçirilen ameliyatlar hangileri
 • uzun süreden beri kullanılan ilaçlar neler

Bu ve benzeri pek çok sorunun yanıtı, ayrıntılı öykü alma sırasında hastadan öğrenilmektedir. Her bir soru ayrı ayrı bir anlam ifade ederken cevapların topluca tamamı, o hasta hakkında iyi fikir vermektedir.

Hastanın şikayetleri ayrıntılı olarak dinlendikten sonra detaylı ve tam bir ürolojik muayene yapılmalıdır.  Muayenede karın içi organlar genital bölge penis, testis ve prostat teker teker muayene edilmelidir.

Muayene bulgularından elde edilecek verilere göre gerekli tetkikler planlanmalıdır. Bu tetkikler içerisinde çoğu zaman kan tahlilleri, idrar tahlilleri ve ultrasonografi ilk sırada yer almaktadır.

Bununla birlikte ihtiyaç duyulan hastalarda spermiogram (semen analiz) testi yapılmaktadır. Gerekli olan hastalarda ise bilgisayarlı tomografi ya da manyetik rezonans görüntüleme gibi ileri tetkik yöntemlerine başvurulmaktadır.

Peniste hissizlik ve uyuşma sebepleri

Peniste hissizlik ve uyuşma yapan hastalıklardan bazılarını kabaca şu başlıklar altında toplayabiliriz:

 1. Ürogenital enfeksiyonlar:

Bu grup enfeksiyonların başında kronik prostatit gelmektedir. Kronik prostatit özellikle genç erişkinleri tutan ve prostatta uzun süreden beri yangısal sorunlar oluşturan bir hastalıktır.

Hastalığa çoğunlukla işeme ve boşalma semptomları da eşlik eder.

 • İdrarda yanma
 • Sık idrara çıkma
 • Perine bölgesinde ağrı
 • İşerken zorlanma
 • Boşalma sırasında ağrı
 • Testislerde ağrı
 • Peniste ıslaklık hissi
 • Büyük abdest yaparken ıkınma sırasında penis ucundan akıntı gelmesi gibi pek çok aktarılan şikayet prostatit yönünde uyarıcı olmalıdır.

Normalde prostatta meydana gelen tüm hadiselere bağlı ağrı, uyuşma ve hissizlik şikayetleri penis ucunda yoğun bir şekilde hissedilir. Bu durum yansıyan ağrı olarak değerlendirilmektedir. Burada asıl sorun prostatta olmasına rağmen kişinin hissettiği ağrı ya da hissizlik ve uyuşma penis baş kısmında olmaktadır.

Bu grup hastalarda rektal tuşe, fizik muayenede önemli ipuçları vermektedir. Tuşe (parmakla muayene) ile prostatın durumu değerlendirildikten sonra gerekirse laboratuvar ve radyolojik yöntemlere başvurulur. Daha sonra prostatite yönelik tedavi başlanır.

Prostatit dışında kronik sistitde, ağrılı mesane sendromunda ve kronik pelvik ağrı sendromunun bir parçası olarak da peniste hissizlik ve uyuşma görülebilir.

 1. Nörolojik hastalıklar: 

Özellikle ikinci motor nöron lezyonları başta olmak üzere beyin, omurilik ve omurilikten çıkan sinirleri tutan hastalıklarda peniste uyuşma ve hissizlik görülebilir.

 1. Sistemik hastalıklar:

Diabetes mellitus (şeker hastalığı) gibi sistemik hastalıklar penis başında uyuşma ya da hissizlik durumuna neden olabilir.

 1. Çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri:

En fazla B6 ve B12 vitamin eksikliklerinde en sık olmak üzere çeşitli vitamin, mineral ve eser element eksikliklerinde de benzer durum ortaya çıkabilir.

 1. Ameliyatlar:

Peyronie hastalığının cerrahi tedavisi başta olmak üzere bazı penis ameliyatları sonrasında da peniste his kaybı ya da uyuşukluk hissi meydana gelebilir.

 1. Psikolojik bozukluklar:

Diğer tüm olabilecek fizyopatolojik sebepler bulunamadığı zaman, psikolojik faktörlere bağlı olarak bireylerin penislerinde hissizlik ya da uyuşukluk oluşabileceği akla gelmelidir. Çoğunlukla beraberinde diğer psikolojik semptomlar da vardır. Bu semptomların en önde gelenleri ise anksiyete ve depresyondur.

Yukarıdaki sayılan faktörler sıklıkla peniste his kaybı ve uyuşukluk yapan sebeplerden en fazla görülenleridir. Bunun yanı sıra diğer daha az görülen ve hasta ya da hastalığa özgü nedenler de bulunmaktadır.

Peniste hissizlik ya da uyuşma tedavisi

Tanı ve tedavi altta yatan sebebin belirlenmesi ile yakından ilişkilidir. Hissizlik ya da uyuşukluğa yol açan faktör ortadan kaldırıldığında ya da iyileştirildiğinde hastalık da iyileşecektir. Kronik prostatitte antibiyotik ve antienflamatuar ilaçlar sorunu çözebilecek iken vitamin ve mineral eksikliklerinde eksik olanların takviyesi ile sorun çözülecektir.

Cerrahi sonrası gelişen hissizlik ve uyuşma tedavisi en zor olan grup olsa da bir takım uygulamalar sonrasında bu grup hastalarda da çözüm seçenekleri bulunmaktadır.

52 YORUMLAR

 1. İyi günler hocam derdımı ancak burda anlatabılırım yaşım 32 ve yaklaşık 2 seneye yakındır bu problemim var ara sıra sertlesıyor ama kısa sürüyor uyuşma oluyor hıssızlık oluyor ve ben bu durumdan çok rahatsızım sıgaram yok alkolüm yok kötü hıcbır alışkanlığım yok bu hastalık nasıl bulaştı bana anlamadım bıraz internette araştırdım şekerden de oluyormus bende şeker var ama ilaç hıc kullanmadım yardımcı olursanız çok mutlu olucam tsklr

  • Sertleşme sorunları şeker hastalarında sık görülen problemlerdendir. Ayrıntılı değerlendirme için muayene ve tetkikler gerekmektedir. Dilerseniz bize web sayfamızda bulunan cep tlf numarasından ulaşın tedavinizi planlayalım.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 2. Merhaba hocam. Masturbasyon yoluyla sürtünme kaynaklı hissizlik kalıcı mıdır?. Hisleri azalmış penis derisi iyileşmez mi? Sizinle muayene olmak istiyorum ancak ücretinizok pahalı ve aileme bu kadar ücreti ödetemem.

 3. Iyi gunler hocam ben 13 yasindayim ergenlige gireli 3-4 ay oldu bu sorun 1hafta falan once basladi 2-3 gunden bir yasiyorum fazla oturdugumda uyusuyor ama haraket etdigirdimgde kisa sure icinde yine normale donuyo sadece oturdugumda uyuşuyor genelde oldugu bir saat aragili yok aksam da oluyor öğle de sadece uyuşukluk oluyo beraberinde hicbirsey sorun yokd aha once hic ameliyat olmadim ve herhangi bir ilaç kullanmiyorum

 4. Hocam iyi günler yaklaşık 2 sene önce maçta penisime top çarptı baya şiddetli bir biçimde. Ciddi derecede hissiyat kaybım oldu..Bugun yarın geçer derken baya bekledim ,hastaneye gideyim dedim .Gitmeden önce internette sinir hücreleri yenilenmez yazısını da görünce vazgectim.Sizce nedir bir yolu var mı varsa size gelmek isterim.

  • Tek başına his kaybından ziyade diğer bulgular ile birlikte değerlendirmek doğru olur. His kaybı, ereksiyon sorunu, ereksiyon derecesi, ereksiyonda ağrı, travma sonrası peniste kısalma, ağrı ya da eğrilik gibi pek çok faktörler birlikte karar vermek gerekir. Muayene olmanız uygun olur.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Prof. Dr. Ömer Faruk Karataş

 5. Hocam merhaba termoterapi yaptırdım Prostatit hastasıyım
  Operasyon sonrası penis basında hissizlik ve soğukluk oldu
  Oturduğumda sanki penisim yokmuş gibi hissediyorum
  Sizce düzelir mi zamanla
  2 ay önce yaptırdım operasyonu

  • Minimal invaziv girişimlerden biri olan termoterapi sonrası bu tarz sorunlar nadir de olsa görülebilmektedir. Ancak işlem sonrası genellikle 6 aya kadar devam etmekte ve geçmektedir. En doğrusu doktorunuzun kontrolünden çıkmamak ve takibe devam etmeniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 6. Hocam ben 18 yaşındayım ve lavobadayken ani bir şekilde idrar geri çıktı ve penis ve testisimde ağrı oldu ve ani bir şekilde penis ve testisim çok küçğldğ ertesi gün üroloji ye gittim testisi ultrason soktular kan ve idrar testi aldılar ve idrarda bol miktarda kalsiyüm karbonat tespit ettiler ve su içmem önerdiler ama benim penisimi içindeki damarlar ağrıyor ve hiç bir şekilde büyümüyor sizce ne yapmalıyım bana sakinleştirici hap verdi değerli görüşünüzü bekliyorum

  • Aralıklı olarak muayene olup durumunuzun aydınlatılması gerekir. Ani idrar geri gelmelerinde reflüye bağlı enfeksiyon durumu olabilir. Tedavi planlaması için üroloji uzmanı kontrollerini aralıklı olarak yaptırmanız uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 7. Hocam yeriniz uzak o yüzden gelemiyorum iyi gunler benim yaklasik 2 ay once 3 parcali penis protezi(penis sırtının altindan 3 parcada yerlestirilmis) yapildi ayni seansta yag enjeksiyonu ile kalinlastirma da yapildi penis hissiyatimda azalma var ameliyat kesisinin tam ustune çimdik atiyorum bi sikinti yok ama biraz daha ustunden penis basinin bir parmak kadar alti olan kısma kadarki kisimda attigim çimdiği hissetmiyorum zaman zaman penis basinda da uyusukluk gibi bi sey oluyo doktorum ameliyat kesisine bagli olup duzelecegijni soyluyo ne dersiniz hocam cevaplarsaniz sevinirim

  • Ameliyat sonrası erken dönemde bu tarz his sorunları yaşanması görülmekte ancak bunların çok büyük bir bölümü zaman içerisinde yeniden kazanılmaktadır. Endişelenmeden doktorunuzun kontrolünde kalmanızı öneririm.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • Hocam infrapubik yontemin dorsal sinir hasari riski var diyo makalelerde sonradan arastirdim bende de buyuk ihtimal bu oldu yapılacak bi sey yok mu penis sırt orta kısmı hissiz 3 ay oldu yardimci olabilirseniz sevinirim

 8. Hocam iyi günler boşalma sonrasında elimle zorlayarak birkez daha boşaldım ve hissizlik,haraket ettirememe,hissetmeme sorunları başladı sonra bu zorlama boşalmayı tekrarladım düzelir belki diye ama düzelmedi ne yapmam gerekir?not:üroloji uzmanına göründüm ultrason dedi olmassa penil doppler

  • Doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekir. Travma sonrası oluşan penis hasarlarında erken tedavi önemli olup sürecin uzamamasını sağlar.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 9. Hocam ereksiyon halinde sert şekilde üzerine bastırmaktan mı bilmiyorum ama küçülme meydana geldi tabi bu durumlar sırasında düzensiz yaşam ve stres vardı. 3 yıldır mevcut bu durum. yaşam tarzımda düzensizlik devam ediyor. Tedavisi mevcut mu ya da yaşam tarzı düzeltmeye yeter mi?

  • Travma sonrası peniste hasarlanma olabilir. Tedavisi mevcut. Daha fazla gecikmeden bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz hem durumun aydınlatılması hem de tedavinizin başlanması açısından önemli.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 10. Hocam 2 haftadır spora başladım herşey normaldi sonra mekik esnasında göbek altı bölgesinde bir sıkışma oldu devam etmedim daha sonraki gün uzandığımda sağ kasık üstünde bir kopma sızısı hissettim sadece uzanma ile oldu daha sonra ağrılı bi kaç gün bugün bir hafta oldu ve hala sağ testisimde ve kasık bölgemde + sağ kalça kemiği ve hizasında bel bölgesi üzerinde içerde ağrı ve bi boşluk varmış gibi hissediyorum ayrıca ereksiyon sorunu hiç yaşamazdım beraberinde oda başladı çok zor ereksiyon oluyor ama tam sertlik olmuyor eskisi gibi değil lütfen bilgilendirin teşekkürler

  • Travmalar sonrasında karın zarı, karın kasları ya da kasların yapıştığı yerlerde tendonlarda zorlanmaya bağlı bir süreç gelişmiş olabilir. Sertleşme sorunu ile direk ilişkili bir durum olduğunu sanmıyorum. Her bir sorunu ayrı ayrı ele alıp muayene ile durumununuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 11. Merhaba hocam ben spora başladım 4. Gün mekik çekerken göbek deliği altında bir ağrı başladı mekikte zorlandığım için bıraktım sonraki günlerde hafif kasık ağrım oldu sağ tarafta daha sonra sırt üstü uzandım sağ kasığımla göbek hizasına kadar olan bölgede bir kopma sızısı hissettim ağrılı oldu baya sonrasında 1 hafta oldu sağ kalça kemik üzeri sağ testis ve aynı hizada geriye doğru ağrı ve bi boşluk hissediyorum hala ve bu durumda ereksiyon sorunu başladı eskiden çok rahat ereksiyon olabiliyordum şimdi ise sürekli sağ kasığım ağırıyor bi isteksizlik başladı ve sanırım penisim sürekli küçük kaldığından boyutuda küçüldü lütfen aydınlatın

  • Travmalar sonrasında karın zarı, karın kasları ya da kasların yapıştığı yerlerde tendonlarda zorlanmaya bağlı bir süreç gelişmiş olabilir. Sertleşme sorunu ile direk ilişkili bir durum olduğunu sanmıyorum. Her bir sorunu ayrı ayrı ele alıp muayene ile durumununuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 12. Hocam merhabalar yazınızı görünce yazma ihtiyacı hissettim. Size gelmeyi düşündüm eğer uygun zaman olursa önümüzdeki 5 10 gün içinde. Öncelikle Yaşım 35 evli değilim ve düzenli bir ilişkim yok hatta cinsel birlikteliğimde yok, sorunumun fiziksel müdahale sonucu olmadığını düşünüyorum yani mastürbasyon sonucu değil, çünkü çok uyaran oldugu zamanlar ara sıra yani 2 haftada bir yapardım ve ayrıca herhangi bişey çarpmadı. Hocam sorun olarak 3 4 ay kadar önce başlayan bir sorun oldu. Önce sabahları çok iyi olan sertleşmenin kayboldugunu farkettim, ardından penis başında ağrı oluşuyordu. Yani baş kısmın içinde yanma hissi veren ağrılar oluyordu gün içinde 5 10 dakka süren ama birden fazla tekrar eden. Ardından sertleşme sıkıntısı oldugunu farkettim. Önceden penis başı ve gövdesi çok sert olurdu. Uyaranlar olduğu halde bile penisim sertleşmiyordu yani tepki yoktu. Veya uzun süre sonra tepki veriyordu. Sertleşince gövde kısmı ara ara yeterli derecede sertleşse bile penis başının bir sünger gibi yumusak ve parmak ile hafif basma ile veya iki yandan tutunca içine doğru göçtüğünü farkettim. Sonra penis başımın diğer vücut ısısından farkli olduğunu ardından bazan çok soğuk olduğunu hissettim bazan elime alıp ısıtmak zorunda kalıyorum 1 2 aydır. 2 aydırda penis başımın hissiyatının çok düşük oldugunu farkettim yani hissizlik 3 4 aydırda olabilirdi ama ben ozaman farkettim çünkü gövdeye ve baş kısmına dokunuca anlaşılıyor veya su teması ilede net anlaşılıyor . Yani normal yaşam esnasındada penisimin eskisi gibi elime alınca dolgun olmadıgını sanki bir sünger gibi yumusak veya bir et gibi yumusak oldugunu farkediyorum. Tüm bunlar beni açıkçası korkuttu herhangi bir doktora anlatamadım. Bir üroloğa gittim ama doğru düzgün anlatamadım bana performans ilacı verip gönderdi. Benim derdim performans değildi halbuki. Ancak dipnot olarak 22 mart tarihinde yorgunluk halsizlik ve nefes sıkıntısı sebebi ile akciğer kontrolü oldum ve bir sonrun olmadığı söylendi, isterseniz size yapılan kan tahlillerini gönderebilirim, kalp doktorunda ultrason ile yapılan muayenede çok hafif kaçak oldugu söylendi detaylı test için efor testi yapıldı beni 12. Dakkada indirdiler görevli bu yeterli dedi ancak grafik sonuçları gösteremedim doktora . Dahiliye doktoru demir ilacı ve d vitamını vermisti. Herhangi bir psikiyatrik ilaç kullanmıyorum veya sürekli kullandığım bir ilaç yoktu. Sizce Sorun verilen bilgiler doğrultusunda kalıcı değildir değilmi yani tedavi edilebilir bir durummu eskisi gibi olacakmıyım acaba. Size göre tedavi planlanırsa nasıl bir yöntem uygulanır acaba? Soruma cevap verebilrseniz çok müteşekkir olurum. Kusura bakmayın sorum Uzun oldu lakin %90 uygunlukla anlattığımı düşünüyorum

 13. Merhaba hocam, benim birkaç gündür penisimin açık kısmında his kaybı var. Ayrıca erekte olamıyorum. Sigara kullanmıyorum. Alkol de çok kullanmıyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

  • Genç yaşta görülen his kayıplarında çoğunlukla enfeksiyonlar etkilidir. Daha ileri yaşlarda diyabet, multipl skleroz gibi nörolojik kökenli hastalıklara bağlı gelişebilir. Bir üroloji uzmanına muayene olarak durumunuzu aydınlatma sanırım daha uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • merhaba hocam yaklaşık 4-5 aydan fazladır ereksiyon olamama sertleşme sorunu yaşama hissizlik uyuşma gibi şeyler oluyor yaşım 31 daha bekarım iki gün önce üroloji ye göründüm kan tahlili ve idrar tahlili yaptırdı değerlerin iyi dedi normal görünüyor dedi.sorun psikolojik dedi stres dedi.ama ben bunu aşamıyorum hocam ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen.hiç bir ilaç kullanmıyorum daha önce hiç bir ameliyat geçirmedim.başka bir şikayetim yok.

 14. Merhaba hocam yaklaşık bir yıl önce penisin sol yanında bir gerilme ve yanma oldu ve sertleşme yaşayamıyorum normal sertleşme olmuuor masturbasyonla zorla sertleşiyorum yarı sertleşme oluyor ancak öyle boşalma oluyor normal ereksiyon ve boşalma olmuyor bir çok üroloğa gittim tahlil ve ultrason yapildi ilk başlarda hiç bisey cıkmadı bir yil sonra prostat iltihabı teşhisi konuldu ilaç tedavisi aldim ama sorun hala devam ediyor sertleşme yaşayamıyorum

  • Penis ile ilgili kalıcı bir sorun oluşmamaması açısından bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Ankarada iseniz 0533 7256280 arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 15. Hocam iyi günler iki yıl once baslayan sag tarafta his kaybı ve sertleşme sorunu yaşamaya basladim bu ilk başlarda iki ayda bir 3 ayda bir oluyor normale dönüyordu son bir yıldır surekli oluyor boşalma sırasında sol tarafta açı yanla oluyor

  • Genç hastalarda ani başlangıçlı bu tip problemler genellikle prostat ile ilişkili olmakla birlikte hormonal bozukluklara bağlı da olabilir. Muayene ve tetkiklerle durumunuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Ürogenital sistemin herhangi bir lokalizasyonundaki enfeksiyonlara bağlı olabilir. Bir üroloji uzmanı ile görüşerek durumunuzu aydınlatabilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 16. Saygılar Hocam 17 yaşındayım. fazla kuru masturbasyon sinirleri öldürebilir mi?. Geçmişte çok kuru masturbasyon yaptım. Ayrıca Ben yanık hastası olduğum için penisimde deformasyon var zaten. Penis gövdeme parmağımı sürüyorum ama çok az hissediyorum. Gerçekten çok üzülüyorum ileride eşimle problem yaşarım diye. Sizle bir kez olsun görüşebilmek istiyorum. Hislerimin yeterli olup olmadığını ölçebilir miyiz? Veya bana bir tedavi yöntemi uygulayabilir misiniz?

  • Penisten akıntı gelmesi normal bir durum değil. Bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olur. Ankara’da iseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 17. Merhaba hocam, ben 21 yaşindayim, son 2-3 aydir travmatik masturbasyon yaptiğimi fark ettim ama geç fark ettim. Haftada 3 masturbasyon yaptim ve elimle fazla sıktım, kayganlaştirici kullanmadim, elimle kuru şekilde fazla sürtme uyguladim. Bunun sonucunda penisimde 1 haftadir hissizlik var, erekte olsa bile dokunduğumda hassasiyet azaldi. Bu 1 hafta içinde hergün düzeldi mi diye denedim. Sizce düzelirmi? TMS sebebiyle oluşan hissizlik kalıcı mı?

 18. Merhaba hocam bende sertleşme sorunu var ve penis testiklere yapışık her zaman gün içinde kendiliğinden hıç sertlemişmiyor sankı hc yok gibi öyle bi havası var doktorlara gittim bütün tahliller hormonlar hepsi temiz çıktı ama ilişkiye girince sertlilik yok ben yurt dışında yaşıyorum lütfen yardımcı olun burdaki doktorlara güvenmiyorumm saygılar

  • Uygun bir vakitte Türkiye’ye döndüğünüzde muayene ve tetkikler ile durumunuzu rahatlıkla aydınlatabiliriz. Ne zaman gelmek isterseniz 0533-7256280 numaralı telefonu arayarak ya da whatsup üzerinden irtibata geçersiniz. Sorununuzu en kısa sürede belirleyip tedavinizi başlayalım.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • İdrarda yanma ve beraberinde peniste sertleşme sorunları enfeksiyöz bir durumu gösterebilir. Muayene ve sonuçlar ile birlikte durumunuzu değerlendrmek gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Ürogenital sistemi ilgilendiren enfeksiyonlarla ilişkili olabilir. Bir üroloji uzmanı ile en kısa sürede görüşmeniz uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle
   Dr. Ömer Faruk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz