Penis Ağrısı ve Nedenleri

68
266032

Penis ağrısı zaman zaman erkeklerin başına gelebilen bir rahatsızlıktır. Penis ağrısı penisin tabanı, şaftı (gövdesi) veya ucundan (glans penisten) kaynaklanabilir.

Peniste hissedilen rahatsızlıklar aşağıdaki şekillerde olabilir:

 1. Peniste ağrı
 2. Peniste yanma hissi
 3. Peniste zonklama hissi
 4. Peniste batma hissi
 5. Penis cildinde ya da çevresinde aşırı hassasiyet
 6. Penis içinde ya da çevresinde kaşıntı
 7. Penis ucunda daralma ve idrarda zorlanma
 8. Peniste şişlik
 9. Peniste kızarıklık
 10. Penis cildinde ısı artışı
 11. Penise eğrilik

Tüm bu sebepler hastaların en sık başvurduğu şikayetleri oluşturmaktadır. Bunlarla birlikte penis ağrısı bir kaza veya hastalık sonucu oluşabilir. Her yaştan erkekte meydana gelebilir. Çocukluk çağında görülebilen sebepler, ergenlikteki nedenler ve erişkin çağdaki sorunlar birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Bu makalemizde peniste ağrı yapan olası sebepleri belirli başlıklar altında toplamaya ve bilgilendirmeye çalıştık. Hiç şüphesi gerçek sebebin mutlaka bir üroloji uzmanı tarafından saptanması en doğru olanıdır.

Penis ağrısının olası nedenleri

 • Mesane taşı: Böbrekten düşen taşlar mesaneye ulaştığında peniste ağrıya neden olabilirler. Bu kişilerde ayrıca işerken yanma ve idrarda kan görme vardır. Bazı durumlarda ise mesaneye gelen idrarın rahatlıkla dışarı atılamamasına bağlı olarak mesane taşları oluşabilir. İyi huylu prostat büyümesi (benign prostat hiperplazisi, BPH) ve penis içindeki idrar kanalı (üretra) darlıkları bu hastalıklar içerisinde en sık görülenleridir.İdrar atılamadığı zaman mesane içinde birikmekte ve her seferinde atılamayıp biriken daha fazla idrarın içinde bulunan çeşitli taş yapan ürünler birleşerek kum ve taş oluşumunu başlatmaktadır. Bu durumda tedavi tamamen altta yatan sebebe bağlıdır.Mesane taşları çoğu zaman endoskopik yöntemlerle kolaylıkla vücut dışına çıkarılabilmektedir. Endoskopik yöntemler ile sistoskopi yapılarak çıkarılamayacak kadar büyük olan taşlar açık cerrahi ile çıkarılmaktadır.

peniste agri sebepleri

 • İnsan veya böcek ısırıklıkları: İnsan ısırıkları daha çok cinsel saldırı amaçlı olarak penise uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak kimi zaman penis kopması (penil ampütasyon) görülebilmektedir. Bununla birlikte çeşitli böcek ısırıkları da özellikle kırsal bölgelerde yaşayan bireylerde daha fazla görülmektedir. Akrep sokmaları bunlardan sadece bir tanesidir.
 • Penis kanseri: Penis kanseri, nadir olmasına rağmen penis ağrısının başka bir nedenidir.  Bazı faktörler kansere yakalanma şansınızı artırır: sigara içmek, sünnet olmamak, HPV virüsüne yakalanmak, sünnet derisinin altını temizlememek, sedef hastalığının tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar.Penis şaftınızda anormal yumru, kanayan ülserler, penis derisinde renk ve kalınlıkta değişiklikler, penis başında şişme, kasık bölgesinde büyümüş bezeler, kızarıklık, şişme ve kaşıntı, anormal akıntı, penisin içinde yanma hissi, idrarda veya menide kan görülmesi  penis kanserinde görülen bazı belirtilerdir.
 • Uzamış ereksiyon ( priapizm): Ağrılı ve uzun süreli bir ereksiyon hali priapizm hastalığıdır. Kişi cinsel ilişkiye girmek istemese de gerçekleşebilir. Cinsel istek ve uyarılma olmaksızın var olan ereksiyonun uzun sürmesi ve penisin gevşek haline gelememesidir. En çok otuzlu yaşlardaki erkeklerde görülür. Priapizm üç başlık altında incelenmektedir:
 1. İskemik priapizm
 2. Non-iskemik pripaizm
 3. Aralıklı (intermittent) priapizm.

Priapizm şunlardan kaynaklanabilir: ereksiyon problemlerini tedavi etmek için kullanılan ilaçların veya depresyonu tedavi etmek için kullanılan ilaçların yan etkileri, kan pıhtılaşma bozuklukları, akıl sağlığı bozuklukları, lösemi veya orak hücre anemisi gibi kan bozuklukları, alkol kullanımı, yasadışı uyuşturucu kullanımı, penis veya omurilik yaralanması.

Tüm sebepler içerisinde en sık görüleni erişkinlerde Papaverin kullanımı, çocuklarda ise orak hücreli anemidir. Sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon) olan hastalarda sebep araştırmasına yönelik üroloji uzmanı kimi zaman Penil Renkli Doppler Ultrasonografi isteyebilmektedir.

Radyoloji uzmanı bu değerlendirme sırasında suni ereksiyon oluşturabilmek için Papaverin isimli ilaç kullanmaktadır. Kimi hastalarda bu ilaç kullanımına bağlı olarak priapizm görülebilmektedir.

İskemik Priapizm acil tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Özellikle 4 saatten daha fazla uzamış iskemik priapizmi olan hastalar mutlaka bu sürenin bitiminde üroloji doktoruna başvurması gerekmektedir. İskemik birikmiş kan tedavi ile boşaltılmaktadır.

 • Genital herpes: Herpes halk arasında uçuk virüsü olarak bilinir. 2 tipi bulunur. Tip 1 ve Tip 2. Hem kadınlarda hem erkeklerde genital bölgede enfeksiyona neden olabilir. İçi su dolu ağrılı kesecikler vardır. Cinsel ilişki esnasında bulaşır. Lezyonların tipik görünümü ve aşırı ağrılı olması oldukça ayırt edici bir özelliktir.
 • Kıl köklerinin iltihaplanması: Genital bölgede bulunan kıl köklerinin enfeksiyonları oldukça sık görülür. Penis ağrısı yapabilirler. Bu iltihaplanmalar kimi zaman daha da ilerleyerek apse formatına dönüşebilir. Bu durumda cerrahi drenaj gerekebilir. Çoğunlukla kötü genital hijyen ve bağışıklık sistemindeki zayıflamanın bir sonucu olarak ya da genital bölgenin tüylerinin arındırılması sonrasında oluşmaktadır.
 • Penis protezinin iltihaplanması: Sertleşme sorunu (erektil disfonksiyonu) olan hastalarda en son basamak uygulanan cerrahi tedavi penil protez implantasyonudur. Penil protez cerrahisi sonrası hasta ve partner memnuniyet oranları %90’lara ulaşmaktadır. Bu ameliyatların korkulan yan etkilerinden birisi takılmış olan protezlerin enfekte olmasıdır. Enfekte protez peniste ağrı yapabilir. Başlangıçta antibiyotik tedavisi ile sorun giderilmeye çalışılır. Tedaviye yanıt alınamayan durumlarda ise enfekte protezin çıkarılması gerekebilir.
 • Balanit: Sünnetsiz erkeklerde sünnet derisinin iltihabı anlamına gelmektedir. Balanit, esas olarak penisin başını etkileyen tahriş ve iltihaplanma anlamına gelir. Penis şaftınızın üst ve orta kısmına da yayılabilir. Sünnet derisi olan kişilerde daha yaygındır. Sünnet derisi şişer ve kızarır. Deri gergindir. Akıntı olabilir. Penis ve etrafında ağrı ve kaşıntı olabilir.
 • Prostat bezinin iltihaplanması (prostatit): Prostatit, penis ve pelvik bölgede ağrıya neden olabilen prostatın iltihaplanmasıdır. Bakteriyel enfeksiyonlar, sinir iltihabı ve yaralanmaların tümü prostatite neden olabilir. Akut bakteriyel prostatit, kronik bakteriyel prostatit ya da kronik non-bakteriyel prostatit (kronik pelvik ağrı sendromu) şeklinde görülebilir. Prostatit belirtileri şunları içerir: idrara çıkma zorluğu, idrar yaparken ağrı veya yanma, penis, testisler veya mesanede ağrı, ağrılı boşalma. Prostatit tedavisi çoğunlukla ilaçlar yardımı sağlanmaktadır.
 • Yaralanma: Araba ya da motor kazası, sert seks, yanık, cinsel fantezi için kullanılan oyuncaklar peniste yaralanmaya sebep olabilir.
 • Peyronie hastalığı: Bir travma sonucu penis şaftının üst ve alt çıkıntıları boyunca sert plaklar oluşur. Bu bir yara (inflamasyon) dokusudur. Peyronie temelde iki dönemde incelenir. Akut (unstable) dönemde peniste ağrı önde gelen bir şikayettir. Kronik ya da stable dönemde ise ağrı çoğunlukla yerini sertleşme sorunu ve peniste eğikliğe bırakır. Penis ereksiyona geldiğinde eğri durur. Özellikle ağrılı ereksiyon varlığında mutlaka atlanmaması gereken hastalıklardandır.
 • Orak hücre anemi hastalığı
 • Frengi
 • Üretrit: Klamidya ya da bel soğukluğu hastalığına bağlı gelişebilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar peniste ağrı yapabilirler. Beraberinde ağrılı boşalma, penisten sarı-beyaz akıntı, idrar yaparken ağrı, seks yaparken ağrı, kızarıklık ve kaşıntı görülür.
 • Sistit ( mesane enfeksiyonu)
 • Penis damarlarında kan pıhtılaşması
 • Penis kırığı: Penis kırığı, sertleşmiş bir penis büküldüğünde ve bir kısmının yırtılmasına neden olduğunda meydana gelir. Peniste kemik olmadığı için teknik olarak kırık değildir.
 • Fimozis: sünnet derisinin geriye çekilemeyecek kadar dar olmasına verilen addır. Bebeklerde ve çocuklarda sık görülür. Ancak erişkin erkeklerde de görülebilir ve penis ağrısına neden olabilir.

Yukarıda sıraladığımız belirtilerin herhangi biri sizde varsa derhal hekime başvurunuz.

Kaynaklar:

 • Young Male With Penile Pain. Purnell JP, Kuttab HI, Westergaard MC.Ann Emerg Med. 2021 Jul;78(1):e9-e10. 
 • Man With Penile Pain and Urinary Retention. Ricke BJ, Jackson BS.Ann Emerg Med. 2020 Feb;75(2):e13-e14.
 • What We Know About Penile Mondor’s Disease. Özkan B, Coşkuner ER.Sex Med Rev. 2022 Jul;10(3):403-408. doi: 10.1016/j.sxmr.2021.12.006.
 • Severe, disabling, and/or chronic penile pain associated with Peyronie disease: management with subcutaneous steroid injection. Dickstein R, Uberoi J, Munarriz R.J Androl. 2010 Sep-Oct;31(5):445-9.
 • Young Man With Penile Pain and Swelling. Chopra E, Balhara K, Peterson S.Ann Emerg Med. 2017 Mar;69(3):374-380. 
Önceki İçerikBöbrek ağrısı neden olur? Belirtileri nedir?
Sonraki İçerikFSH Hormonu Nedir? Kaç olmalı ?
Prof. Ömer Faruk Karataş
1996 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında üroloji ihtisasımı tamamladım. İhtisas sonrası FEBU title almaya hak kazandım. İhtisas sonrası laparoskopik cerrahi eğitimi için Leipzig Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Kliniğinde Prof. Stolzenburg ile birlikte çalıştım. 2011 yılında Doçent oldum. 2017 yılında Ankara Gülhane Üroloji Kliniği Profesörlük kadrosuna atandım detaylı bilgi için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

68 YORUMLAR

 1. Bir aydır antibiyotik kullandı eşim penis ağrısı geçmiyo penis ucu etrafındada kırmızılık var tahlillerinde bir şey çıkmadı ama çok uzadı geçmiyo ikigün geçiyo sonra yine ağrıyo 65 yaşında

  • Peniste ağrıya yol açabilecek pek çok hastalık bulunmaktadır. Penis cildi hastalıkları, enfeksiyonlar, peniste yapısal bozukluğa yol açan durumlar başta olmak üzere birden fazla sebebe bağlı ağrı oluşabilir. Dilerseniz eşiniz muayene edelim ve kesin sebebi belirleyerek tedavisini başlayalım. Randevu için 0533-7256280 ile iletişime geçebilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • İdrar yollarını tutan iltihabi durumlar, genital bölge enfeksiyonları ve cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar gibi pek çok sebebe bağlı olabilir. Muayene ve tetkikler ile durumunuzun aydınlatılması uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Hocam 19 yaşındayım hayatta herşey normal giderken bir anda penisin uç kısmına içerden birsey batırıyorlarmış gibi hissediyorum hareket dahi edemiyorum en küçük harekette dayanılmaz ağrılar çekiyorum bu ağrı ilk kez 1,5 yıl önce oldu o günden beri 4-5 kez daha oldu ve bu ağrılar başlayınca 1 kez tualete idrar yapmaya çıkınca ağrı kesiliyor. Bu sene başka bir şey için idrar tahlili verdim idrarda kan hücrelerine rastlandı bir ilişkisi var mıdır ilişki yoksa da sıkıntım ne olabilir saygılar.

   • İdrarda kan hücreleri iltihabi durumlar, taş ya da tümöral oluşumlar gibi pek çok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Genç yaş grubu hastalarda özellikle genitoüriner enfeksiyonlar açısından değerlendirme yapılmalıdır. Bu nedenle bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır.
    Geçmiş olsun dileklerimle.
    Dr. Ömer Faruk

 2. Merhaba benim yumurtaliklarda sancı ve yanma hissi var peniste te yanma hissi var ciltte dokununca ağrı oluyor ve idrarımı hiç tutamıyorum yaşım 29 2 yıl önce hafif hissizlik başlamıştı ne yapmam gerekiyor çok korkuyorum yaşam kalitem sıfıra indi resmen

  • Belirttiğiniz şikayetler önemli ve gerçekten yaşam kalitesini ciddi derecede etkileyecek şekilde olduğu için en kısa sürede bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Özellikle idrar kaçırma bu yaşta beklenen bir durum değildir. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle de irtibata geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 3. Hocam merhabalar, ben 6 aydır penis ağrısından şikayetçiyim. Gitmediğim doktor kalmadı bir çok test verdim temiz çıktı farklı teşhisler konuldu ancak net bir çözüme ulaşamadık. En son gittiğim uzman peyroni plağı teşhisi koydu. 1 ay boyunca şok dalga tedavisi aldım ayrıca kolşisin ve E vitamini de kullanıyorum. Lakin bende sadece ereksiyon halinde değil 7-24 ağrı var ve bir türlü dinmek bilmiyor sürekli ağrıyor hemde sürekli hayatımdaki hiçbir şeye odaklanamıyorum tıp fakültesi öğrencisiyim derslerim ağır onlara bile odaklanamıyorum ders çalışmak istemiyorum dışarı çıkmak istemiyorum çünkü sürekli kronik bitmek bilmez bir ağrım var hocam ağrısız olan hayatımı çoktan unuttum :'( varsayalım ki peyroni teşhisi doğru böyle ağrı olması normal midir (sürekli) ağrı kesici bile ağrısını kesmiyor eğer normalse ne zaman düzelir başka bir şey olma ihtimali var mıdır çok rica ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 4. Merhabalar Hocam, erekte olduğumda penis başında ağrı hissediyorum. Normalinde ise penisin orta kısmını sıktığımda ise hafif bir ağrı hissetmekteyim. Üroloji uzmanınca elle yapılan kontrolde herhangi bir plağa rastlanmadı ve peniste eğrilik bulunmamaktadır. Teşekkür ediyorum.

  • Dilerseniz biz muayene yapalım. Bazen iltihabi durumlarda ya da Peyronie hastalığının erken dönemlerinde bu şekilde şikayetler olabiliyor. Erken tedavi ise sonradan oluşabilecek olumsuzlukların önlenmesi bakımından oldukça önemli.

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 5. Mastürbasyon sırasında son anda boşalmadan vazgeçtim çünkü sınavım vardı ve zihnimi etkilmesini istemiyordum bu yüzden penisimi bastırdım ve sonrasında ilerleyen vakitlerde aşırı his almaya başladım ve bu birkaç gündür devam ediyor doktora gittim lakin derdimimi anlatamadım ne. Bu his gitmiyor 2 kez mast yaptım belki geçer diye lakin o his devam ediyor ve ders çalışamıyorum yatamıyorum

 6. Merhaba hocam benim penisimin içinde zonklama gibi ağrı vardı doktora gittim doktor üşütmeden kaynaklı dedi antibiyotik ve prostat ilacı verdi ama hala ara ara ağrıyor bu da beni çok rahatsız ediyor

  • Bu durumda iyileşme süresi oldukça önemli. Uzun süre ilaç kullanmanıza rağmen şikayetiniz devam ediyorsa doktorunuzla yeniden görüşmeniz ya da bizimle iletişime geçmeniz uygun olur (0533-7256280). Kısa süreli kullanım var ise ilaçların etki etmesi için beklememiz gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 7. Hocam,bende 2 aydır ereksiyon sırasında ağrı oluyor,şekil bozukluğu yok,sadece ağrı oluyor penisim kasılıyor sanki ole hissediyorum,araştırma Hastanesi’ne profesör olan üroloji doktoruna gittim,bana tipta bole bir hastalık yok dedi,peniste ağrı olabilirmis,kafana takma dedi,kan testi istedim ,gerek yok dedi bu işin uzmani benim dedi,ama agri olmasının bir nedeni olması lazım ,sanki beni başından saldı gibi geldi bana,yaşım 30 neden ağrı olabilir sizce,ve ciddi bişey mi bu

  • Ereksiyon sırasında ağrı hissedilmesi normalin dışındadır. Diğer bulgular ile birlikte değerlendirilip araştırılması gerekir. Erken teşhis ve başlanılacak olan tedavi ileri dönemlerde yaşanma ihtimali olan sertleşme sorununun gelişmemesi için önemlidir. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 8. Meraba hocam bende yumurtaliklarda ve penisin dibinde yane penis baslangic yerini diyelim agri var. Ve peniste gövdesinde sertlesme his ediyorum teslerim temiz cikiyo idrar testi kan testi. Nedir aceba hocam tesekkur ederim simdiden

  • Aktarmış olduğunuz şikayetler çok büyük ihtimal ile ürogenital sistemin herhangi bir yerinde bulunan kronik bir iltihabi durumu çağrıştırmaktadır. Kesin tanı için elbette bür üroloji uzmanı değerlendirmesi gereklidir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 9. Merhaba hocam, genellikle boşalırken meninin bir kısmı jöle gibi kıvamlı oluyordu bir kaç gündür boşalma esnasında sanki o kıvamlı meni çıkmıyor sadece sıvı çıkıyor bu da sanki boşalmamış hissi veriyor ama sertlik gidiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Genital sistemde meni gelişini sağlayan yapılar idrar kanalı içindeki bezler, prostat, seminal vezikül, duktus deferens denilen meni kanalı, epididim ya da testislerden kaynaklı hastalıklara bağlı gelişebilir. Bir üroloji uzmanı ile görüşerek durumunuzu aydınlatıp tedavi görmeniz uygun olur. Aksi takdirde hastalığın süregenleşmesi sonradan daha fazla size rahatsızlık yaşatabilir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 10. İyi gunler doktor Omer bey. Yaşım 30. Penisin sunnet yerinin sol tarafinda bazi hallerde diskomfort yaraniyor, ezele agrisi gibi. Hangi nedenler sebep ola bilir.

  • İdrar kanalını etkileyen iltihabi durumlar, prostat iltihapları ya da penisin kavernöz dokusunu ilgilendiren hastalıklar gibi durumlarda bahsettiğiniz sorun yaşanabilir. Bir üroloji uzmanı ile görüşerek durumunuzu aydınlatmanız uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 11. Hocam merhaba. 64 yaşındayım. Bir yıl önce penisimin sol yanında çift hafif bir ağrı olmakta ve bu ağrı aralıklı olarak devam ediyor. Herhangi bir cinsel sıkıntım yok. Penisimde bir kızarıklık ve şişlik söz konusu değil. Bazan idrar yaparken yanma hissediyorum. Yardımınızı ve önerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

  • Özellikle ereksiyon sırasında peniste ağrı olması ve beraberinde şişlik ya da kızarıklık bulunmaması daha sonradan penis fonksiyonlarını etkileyecek sonuçlara yol açabilir. Ankara’da iseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erken tedavi olası olumsuz sonuçları önlemede oldukça önemlidir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 12. Hocam merhabalar;
  Penisin sol tarafında ağrı şikayetim oluyor. Penis normal haldeyken oluyor bu ağrılar.. Yaklaşık 2014den beri devam ediyor. Gitmedik doktor bırakmadım. Kan idrar testis ultrasonları fiziki muayeneler normal deniyor. Sol tarafta hafif bir eğrilik ve deformasyon var bana göre ama doktorların bu bir eğrilik sayılmaz diyor fotoğraflardan..
  Tek neden 20 li yaşlardan sonra sık masturbasyon hikayem 30lu yaşlara kadar.. Ama buda etken değil diyorlar 2 sene antidepresan kullandım psikolojik dendi. O dönemler iyiydi bir aydır ilaç kullanıyorum henüz düzelmedi. Evliyim zorlama yapmıyorum kesinlikle

 13. Merhaba idrarımı yaparken bir anda acı hissettim sonra idrarım kesildi.penis başının altına idrarın geldiği yere dokununca acıyor ne yapmam gerekiyor askerdeyim birde bana

 14. Merhaba hocam. Birkaç ay önce gece ağrılı ereksiyonla uyanıyordum. Sanki çok uzun zaman ereksiyonda kalmışım gibi ama uyandığımda brikaç dakika içinde normale dönüyordu. Şimdi 1 aydır libido eksikliği ve sertleşme problemi yaşıyorum. Doktora gittim durumu kendisine aktardığımda mesane dolu olduğu için dedi ama aslında böyle bir şey yok.Sabah ereksiyonu gibi değil genellikle gece oluyordu ve ağrılı. Test***on vs bakıldı problem olmadığını söyledi. Sertleşme problemi ve cinsel isteksizlik devam ediyor.. Ne önerirsiniz?

 15. Merhaba hocam benim penis ucunda titreme segirme ve makatta büyüğüm varmış hissi var sirlarda bazen ağrı oluyor urolojiye gittim ultrasyon sonucu prostatın büyüklüğü 42 çıktı idrar kan tahlili yaptı temiz çıktı idrar yolu intani var dedi antibiyotik yazdı fayda etmedi bu kezde prosta ilacı yazd prostat ilacı yazdı prostatın büyük diye yaşım 46 posa testi ve parmakla falan kontrol etmedi ne ye dayanarak prostat ilacı yazdı bu ilacı kullanmak istemiyorum siz ne diyorsunuz bende başka sorun var sanki bir aydır böyleyim yardici olursan çok sevinirim

  • İlaca başlama öncesinde ayrıntılı bir muayene (rektal muayenede dahil) ve işeme testi gibi diğer parametrelerin birlikte değerlendirilmeleri daha uygun olur. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Muayene ve uygun tetkikler sonrasında ilaç gereksiniminizi belirleyebiliriz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 16. Ömer hocam iyi günler Yaşım 60.Takrıben bir yıldan beri prostattan dolayı ilaç tedavisi görüyorum.Bir buçuk ay öncesi iyileşmeden dolayı ilaçlardan birini doktorum bıraktırdı.Başta her şey yolundayken,İki hafta önce kaldırdığım bir ağırlıkta sonra sol kasığımda ağrı nüksetti.Doktorum prostat kaynaklı olmadığını,kas spazmı ya da fıtık başlangıcı olabileceğini söyledi.Bu gün ise penisimde yanmaya benzer bir ağrı,sızlama oluştu.Henüz bir doktora çıkmadım.Bu sıkıntım kasıktaki ağrının devamı mıdır?Yoksa yeni bir hastalık mıdır?Verceğiniz bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkür eder işlerinizde kolaylıklar dilerim.

  • Hasan Bey bahsettiğiniz problem prostat büyümesi, prostat iltihabı, kasık fıtığı, yumurtaya kasıktan gelen kanalı tutan hastalıklar ile ilgili olabilir. Kesin teşhis için muayene ve gerekirse tetkiklerden faydalanmak uygun olacaktır. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 17. Hocam iyi bayramlar, bende birkaç gün kasık ağrısı, ardından penis başının altındaki derinin şiştiğini fark ettim sanki yumru oluşmuştu elimi vurduğum da yumuşak kıvamda sanki bütün deri orada toplanmış gibi ilk defa böyle bişeyle karşılaştım nedeni ne olabir

  • Peniste cilt lezyonu yapan pek çok sebep bulunmaktadır. Cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar, ürogenital enfeksiyonlar, mantarlar, kullandığınız sabun vb temizlik ürünleri, iç çamaşırının özelliği gibi pek çok faktör sayılabilir. 0533-7256280 arayarak kesin teşhis için yardım alabilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 18. Merhaba Hocam, ereksiyon esnasında ve boşalırken penisin üst sünnetli bölge ve baş kısmında ağrı oluyor.(uzun süreli cinsel ilişki için kendimi zorladığım deneyimlerim oldu.16 ay önce çok yakınımı toprağa verdik çok üzüntü yaşadım.) Normal halde ağrı yok. İdrar yaparken çok hafif bir yanma hissi oluyor. 2 3 haftadır yaşıyorum bunları. 2 ay üroloğa gidemiyeceğim köyde olacağım.
  Kendi kendine geçer mi (mastürbasyon ve zorlama yapmadan)?
  2 ay sonra üroloğa gitsem çok fazla geç mi kalmış olurum?
  Bu 2 ay için yapmamı önerebileceğiniz bir şey var mı?(şu ilacı bir dene enfeksiyonsa vb. ya da mastürbasyosyan yapma ve cinsel ilişkiye girme vb. gibi) Teşekkürler…

  • Anlattığınız şikayetlere bakılırsa daha erken bir üroloji doktoruna başvurmanız uygun olacaktır. Yapılacak değerlendirme ve muayene sonuçlarına göre ilaç ve öneriler değişebilir. Bu nedenle doktorla erken görüşmeniz uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 19. Üroloji doktorlarına gittim kimi kronik prrostatit kimi kronik sistit dedi enson gittiğim doktor üretrit dedi penisten akıntı geliyor yanma ve ağrı var ilaç kullandığım halde geçmedi çok halsiz ve bitkinim vücudum yanıyor bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Muayene yapmamız gerekir ve sizi detaylı dinlememiz uygun olur. Özellikle geçmişte kullandığınız ilaçlar ve aldığınız tedaviler belirlendikten sonra tanınız kesinleştirilip tedavinizin başlanması uygun olacaktır. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 20. HPV virüsü taşımaktayım
  Penisimde ağrı ve zonklamalar olduğu için üroloji doktoruna gittim
  Penis kanseri olabilirmi dedim
  Hiç ihtimal vermedi
  Çocukluğumdan beri günde en az 4defa masturbasyon yaparım hiçbir ağrı olmamıştı
  Ama doktorum masturbasyona bağlı travma olmuş olabilir diyor
  Bir süre geçer gibi oldu
  Ama yine başladı yanma ağrı oluyor penis başında
  İdrarın rengi görünümü normal
  Sadece ağrı yanma ve zonklama oluyor
  Ereksiyon sırasında agrimiyor
  Masturbasyonuda bırakamıyorum azaltmaya çalışıyorum
  Sizce penis kanseri olabilir miyim
  BT de yada mr da kesin sonuc alabilirmiyim sizce

  • Aktardığınız şikayetlerin hiç biri penis kanserini düşündürmüyor. Ağrı için BT ya da MR çektirmeden önce muayene olmanızda fayda var. Onlara ihtiyaç kalmadan basit tetkikler ve fizik muayene sonrasında başlanan tedavi ile rahatlayabilirsiniz. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle de iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 21. Lazer bobrek ameliyat oldum stent taktilar 1 aydir tuvaletlerimi yapamiyorum penis alti dibi cok siddetli agri var idrar cok Az Ve koyu 1 aydir gunde 3 defa antibiotic iciyorum degisen hicbisey yok sabahki ilk idrar normal daha sonra cok agri oluyor prostad sismis onun icin ayri antibiotics kullandim hala gecmedi yardimci olursaniz memnun olurum Tesekkurler

  • Yapılan ameliyata, taş boyutuna, uygulanan cerrahi yönteme ve kullanılan kateterleri bilerek daha sonra önümüzdeki süreci yönetmek gerekir. Elinizdeki ameliyat raporları ve epikriz raporu ile birlikte sizi değerlendirelim.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 22. Hocam iyi günler. Ben 42 yaşındayım. Son 4-5 yıldır sabahları ereksiyon ve aynı zamanda ağrı ile uyanıyorum ve bu 3-4 saat sürüyor. Kaslar yumuşamıyor. İdrar yaparken ağrı hissetmiyorum. Sadece penisin çevresi ağrıyor.

  • Penis içerisindeki problemler peniste ağrı yapabileceği gibi prostat gibi bazı organ hastalıkları da yansıyan ağrı şeklinde. peniste hissedilebilir. Ayırıcı tanı için bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 23. Hocam iyi günler makat ve penis ağrım vardı genel carrahi kolonoskopi ile makat bölgesini inceledi temiz çıktı sonra bana üroloji baksın birde dedi urolojiye gittim psa testi yaptı ultrasyonla baktı temiz çıktı kolonoskopi olduğum gün bayilmam için anestezi verdiler aynı gün psa kan testi yaptım prostat için anastezi psa kan testinin düzgün çalışmasıni etkilermi tekrar psa testi yaptirmama gerek varmı

 24. Merhabalar hocam penisimde batma hissi sıkıntisi yasiyorum iki gündür uc kismina bastirdigimda hissediyorum ciddi bir sey olup olmadığını anlayamadim bir yorumunuz var midir

 25. Hocam Henüz 16 yasındayım penisin dibinde sol tarafta bi ağrı var penisi sağa doğrultuğumda ağrı yapıyor hatta sertleşirken bile ağrı yapıyor elimde kontrol ettiğimde sanki bir damar gibi birşey var ağrı yapan şey

 26. Hocam merhaba. İliskiden sonra penis ucunda agri hissediyorum delik tarafinda. Bastirinca hafif bir ağri oluyor sadece. Etrafında yarada yok. 3 gundur böyle Kullandığim prezervatif biraz dardı. Kendiliğinden geçer mi ? Ne yapmamı önerirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz