Penis Dolgusu

Günümüzde penis yapısı veya görünüşünden memnun olmayan kişilerin sıklıkla araştırdığı bir estetik müdahale olan ve ameliyatsız penis kalınlaştırma yöntemi olarak da adlandırılan dolgu işlemi, temelde hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin cilt altına enjeksiyonunu kapsayan, kolay ve etkili bir uygulamadır.

Estetik kaygının yanı sıra erken boşalma tedavisi aşamasında da başvurulabilen bu işlem, penisteki aşırı hassasiyetin önüne geçilmesi ve dolayısıyla boşalma süresinin uzaması adına da iyi sonuç alınan prosedürlerden biridir.

Buna göre, uygulama nedenine bağlı olarak dolgunun enjekte edileceği kısımlar da değişkenlik göstermektedir. Uzman bir hekim tarafından klinik ortamında ve lokal anestezi altında yapılması uygun olan penis dolgusu, cinsel açıdan aktif olan yetişkin kişilerde, ihtiyaç halinde rahatlıkla denenebilmektedir.

Penis Dolgusu

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Genital estetik denildiğinde çoğunlukla akla kadın cinsel organına yönelik işlemler gelse de bugün için penis büyütme, uzatma ve kalınlaştırma amacıyla uygulanan ve tamamen erkek cinsel organının fizyolojik ve estetik bakımdan iyileştirilmesini amaçlayan birçok yöntemden söz etmek de mümkündür.

Bununla birlikte, yalnızca penis boyunun uzunluğu ile cinsel ilişkideki tatminin artacağına yönelik olarak toplumda genel bir yanılgı vardır. Halbuki hem kişinin hem de partnerinin cinsellikten zevk alması adına önemli unsurlardan biri de penis kalınlığıdır.

Penetrasyon için yeterli uzunluğa sahip penisin ince olması durumunda, beklenen hazzın alınamamasına bağlı olarak birtakım sorunlar yaşanması mümkün olabilmektedir.

Penis kalınlaştırma adı ile bilinen cerrahi ve cerrahi dışı uygulamalar ise penis çevre uzunluğunun artırılmasını ve böylece normal kabul edilen ölçülere ulaşmasını sağlamaktadır. Kalınlık, kişiden kişiye değişkenlik gösterse de ideal standartların 10-12 santimetre arasında değişen çevre ölçüsü olduğu bilinmektedir.

Öte yandan, penis kalınlaştırmak için sık tercih edilen çözümlerden biri, uygulanacak cerrahi bir operasyondur. Ancak, penis kalınlığının normal standartlara yakın olduğu ve yalnızca çok az bir müdahaleye ihtiyaç duyulduğu durumlarda ise geçici ve ameliyatsız çözümler ile oldukça iyi sonuçlar da alınabilmektedir.

Kozmetik açıdan etkili olması nedeniyle bir estetik işlemi olarak kabul edilse de bu uygulamalar arasında öne çıkan penis dolgusu, aynı zamanda daha tatmin edici bir cinsel ilişki için fonksiyonel bir fayda da sağlamaktadır.

Penis Kalınlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Penis kalınlaştırma amacıyla uygulanan yöntemler temelde cerrahi ve cerrahi olmayan işlemler olarak ikiye ayrılmaktadır.

Buna göre, kalıcı olmayan ancak hasta için uzun süreli tatmin sağlayan dolgu enjeksiyonunun yanı sıra nispeten daha kalıcı olan yöntemin ameliyat olduğu bilinmektedir. Bunların hangisinin hasta için daha uygun olduğuna ise yapılacak muayene esnasında karar verilmektedir.

 • Dolgu ile penis kalınlaştırma yöntemi: İnsan vücudunda doğal olarak bulunan ve su tutma özelliği olduğu bilinen hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin enjeksiyonu ile penisi belirli bir oranda kalınlaştırmak mümkündür.
 • Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma ameliyatı: Mantıken dolgu enjeksiyonuna benzer şekilde uygulanan bu yöntemde ise dışarıdan elde edilecek bir madde yerine hastanın kendi yağ hücreleri kullanılmaktadır. Bu yağ, çoğunlukla hastanın karın bölgesinden, liposuction yöntemiyle alınır.

Penise Dolgu İşlemi İle Penise Yağ Enjeksiyonu Aynı mıdır?

Penise dolgu işleminde kullanılan hyalüronik asit içerikli ürünler, dermal dolgu yöntemi olarak da bilinen cilt altı enjeksiyonu şeklinde uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında bölgenin lokal olarak uyuşturulması yeterlidir. Uygulamanın cerrahi bir nitelik taşımaması hem hastanın konforu hem de iyileşme süresinin kısalığı açısından oldukça avantajlıdır.

Ortalama olarak yarım saatte tamamlanan penis dolgusunda, söz konusu dolgu maddesi ince bir iğne yardımıyla penis çevresine enjekte edilmektedir. Hasta, aynı gün normal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Penise yağ enjeksiyonu uygulaması ise cerrahi bir süreçte tamamlanabilmektedir. Burada, penise enjekte edilecek yağın hastadan alınabilmesi adına liposuction/lipoaspirasyon uygulaması yapılmaktadır. Enjekte edilecek yağlar, karın bölgesinin dışında bel veya kalçadan da alınabilmektedir.

Alınan iri yağ hücrelerinin enjeksiyon öncesinde özel bir işlemde geçirilmesi söz konusudur. Bu sayede elde edilen doğal madde, kanül veya iğne yardımıyla penise aktarılabilmektedir. Ortalama 1 ila 1 buçuk saatte tamamlanan bu ameliyat, tıpkı dolgu uygulaması gibi ihtiyaç halinde daha sonra da tekrarlanabilmektedir.

Buna göre, her ne kadar her iki işlemde de amaç penise yağın veya dolgu maddesinin enjekte edilmesi ve bu sayede daha iyi bir kalınlık elde edilmesi olsa da prosedürlerin uygulanma şekilleri açısından farklı olduğunu söylemek mümkündür.

Penise Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Penise yağ enjeksiyonu yapılmasının asıl nedeni penisi ideal kalınlığına ulaştırmaktır. Penis boyutundan şikayetçi olan kişilerin genel sorunu temelde penis uzunluğu ile ilgiliymiş gibi görünse de cinsel haz için en önemli kriterlerden birinin penis kalınlığı olduğu da unutulmamalıdır.

Penetrasyon esnasında penisin kadın genital bölge duvarına baskı yapabilmesi için belirli bir kalınlığa sahip olması gerekmektedir. Bunun olmadığı durumlarda ise cinsellik hem kadın hem de erkek için yeterince tatmin edici olmayabilmektedir.

Günümüzde penis estetikleri arasında yer alan kalınlaştırma işlemleri içerisinde en güvenli yöntemlerin penise yağ enjeksiyonu ve penis dolgusu olduğunu söylemek mümkündür.

Penis büyütme ameliyatları adıyla gerçekleştirilen operasyonlar arasında yer alan penis kalınlaştırma cerrahisinde, penis boyu uzatma operasyonunda olduğu gibi tamamen kalıcı bir sonuç almak mümkün olmasa da oldukça uzun süre devam edebilecek bir etki elde etmek olasıdır.

Ameliyat ile hedeflenen ise penisin hem ereksiyon halinde hem de ereksiyon dışında daha kalın olmasını sağlamaktır.

Cerrahi esnasında hastadan alınan yağ dokuları özel bir filtreleme işleminden geçirilmekte ve ardından penis bölgesindeki cildin altına orantılı bir şekilde enjekte edilmektedir. Bunun için hastada yeterli oranda kaliteli yağ hücresi bulunması da önemlidir. Penis kalınlaştırmada uygulanacak teknik bu nedenle tamamen kişiye özeldir.

İşlem sonrasında hastada herhangi bir his kaybı genellikle olmamakta ve tam iyileşme ortalama 1 ayda tamamlanmaktadır. Ameliyat sonrası az da olsa ağrı, ağırlıklı olarak yağ dokusunun alındığı bölgelerde oluşmaktadır. Öte yandan ameliyat sonrasında penis bölgesinde dikkat çekici ve belirgin bir izin kalması da söz konusu değildir.

Enjekte edilen yağların bir kısmının zaman içerisinde erimesi, bu işlemin doğal bir parçasıdır. Bununla birlikte yağların %40-50 oranındaki bir bölümü ise 6 ay içerisinde kalıcı olarak penisi kalınlaştırmış olacaktır.

Penise Dolgu Nasıl Yapılır?

Penis uzunluğundan memnun olan ancak daha kalın olması gerektiğini düşünen hastaların başvurduğu bir diğer yöntem olan penise dolgu işlemi ise yine penis estetiği adı altında uygulanan ameliyatsız bir tekniktir.

Klinik ortamında ve oldukça konforlu bir şekilde yapılan bu enjeksiyon işleminde, insan vücuduna tamamen uyumlu hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinden yararlanılmaktadır.

Ortalama yarım saatte gözle görülebilir bir fark elde edilmesini sağlayan uygulama, aynı zamanda sonradan tekrarlanabilir bir özelliğe de sahiptir.

Asıl sonuçların işlemden 7-10 gün sonra alındığı penise dolgu uygulaması, aşağıdaki adımların takibi dahilinde tamamlanmaktadır:

 • Öncelikle hastanın bu işlem için uygun olup olmadığı yapılacak ön muayene ile tespit edilir.
 • Uygun hastalarda ise uygulama öncesinde penis gövdesi anestezi etkili bir krem ile uyuşturulur.
 • Herhangi bir alerjik etkisi olmadığı bilinen dolgu maddesi, uygun bir iğne yardımıyla penis gövdesinin belirli noktalarından deri altına enjekte edilir. Bu işlem sırasında hasta herhangi bir ağrı veya acı hissetmemektedir.
 • İşlemin ardından çoğunlukla herhangi bir rahatsızlık ortaya çıkmamaktadır. Bununla birlikte enjeksiyonun yapıldığı yerlerde ufak morlukların görülmesi de doğaldır.
 • Kalıcılık süresi en az 1 yıl olan bu işlem sonrasında penis fonksiyonlarında hiçbir bozulma meydana gelmemektedir. Bununla birlikte his kaybı, doku deformasyonu, skar dokusu oluşumu gibi riskler de söz konusu değildir.
 • Hyalüronik asidin su tutma özelliği, peniste istenen hacmin sağlanmasında yeterli olmaktadır. Burada elbette ki dolgu maddesinin orantılı şekilde enjekte edilmiş olmasına da dikkat edilmelidir.
 • Eğer hastada daha sonradan topaklanma gibi istenmeyen durumlar oluşursa, oldukça ufak müdahaleler ile bunların önüne geçmek de mümkün olmaktadır. Uygulama sonrasında hastanın günlük yaşantısına hemen dönmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Buna göre, ameliyatsız penis kalınlaştırma işlemi olarak bilinen penise dolgu uygulaması penis hacminden memnun olmayan ve yağ enjeksiyonu için vücudunda yeterli miktarda iyi yağ dokusu bulunmayan kişiler için oldukça uygundur.

Penis Başına Dolgu Uygulaması Nedir?

Penis kalınlaştırmak için yapılan dolgu işleminden daha farklı bir amaçla uygulanan penis başı dolgusu, temelde bir erken boşalma tedavisi yöntemidir. Bu yaygın cinsel fonksiyon bozukluğunda, dolgu işleminin de içinde bulunduğu birçok tedavi tekniğine başvurulabilmektedir.

Bu noktada dolgunun avantajı ise erken uyarılmaya sebep olan hassasiyeti büyük oranda giderebilmesidir. Stres, özgüven eksikliği, partner sorunları, cinsel travmalar ve depresyon başta olmak üzere birçok probleme yol açabilecek bir bozukluk olan erken boşalma, hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile uzun süreli kontrol altına alınabilmektedir.

Glans olarak da bilinen penis başına uygulanan dolgu işlemi, klinik ortamında ve lokal anestezi altında rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ortalama olarak yarım saat ile 1 saat arasında tamamlanan işlem esnasında hastalar yoğun bir ağrı veya acı hissetmemektedir.

Prosedürün tamamlanmasının ardından ise herhangi bir özel bakıma ihtiyaç duyulmamakta ve kanama olmamaktadır. Yaklaşık bir hafta cinsel perhiz yapması önerilen hastalar, bunun dışında günlük hayatlarına rahatlıkla devam edebilmektedir.

Penis Başı Dolgusunun Erken Boşalma Tedavisinde Etkisi

Erkek orgazmının çok kısa sürede meydana gelmesi ve kontrol edilemediğinden dolayı geciktirilememesi olarak açıklanabilen erken boşalma sorunu, toplumda büyük oranda görülen ve kişilerin cinsel yaşamını doğrudan olumsuz etkileyen bir problemdir.

Psikolojik etkenlerin yanı sıra cinsel sağlık sorunlarının, ürolojik hastalıkların veya endokrin temelli faktörlerin bir sonucu olarak da görülebilen erken boşalmada teşhis çoğunlukla hastanın hikayesine bağlı olarak konulabilmektedir.

Günümüzde bu sorunun tedavisi için ilaç kullanımı, egzersizler, krem ve jel uygulamaları, cinsel terapiler ve cerrahi gibi birçok farklı yöntemden yararlanılabilmektedir. Bunların arasında yer alan penis başı dolgusu ise kısa sürede etkili sonuç veren prosedürlerden bir tanesidir.

Özellikle aşırı uyarılma sorunu yaşayan ve altta yatan herhangi bir fizyolojik hastalığı olmayan kişiler için uygun olan bu yöntemde penis başının duyarlılığının azaltılmasına bağlı ilişki süresinin uzatılması hedeflenmektedir.

Boşalma süresini ortalama olarak üç kata kadar geciktirebilen bu ameliyatsız yöntem, daha kaliteli bir cinsel yaşama kavuşulmasına da yardımcı olmaktadır.

Diğer dolgu maddelerinden farklı olarak hyalüronik asit içerikli dolgu maddelerinin, içerisinde yer alan çapraz bağlar sayesinde daha uzun süre dokuda kalabiliyor olması, bu uygulamanın da kalıcılık süresinin uzamasına yardımcı olmaktadır.

Buna göre, ortalama 1 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlayan bu işlem ile kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 5 yıl boyunca fayda görmek mümkün olmaktadır. Bu uygulama daha sonradan ihtiyaç halinde tekrarlanabilmektedir.

Penis Ve Penis Başı Dolgusu İle Penisi Büyütmek Mümkün müdür?

Penis büyütme veya kalınlaştırma prosedürlerinden herhangi birine başvuran kişilerde bazen penis gövdesi ve glans arasında orantısızlık oluşabilmektedir. Böyle bir durumda da erken boşalma tedavisinden farklı olarak penis başı dolgusu uygulanabilmektedir.

Bu sayede estetik açıdan daha düzgün bir görüntü elde edilebilmektedir. Buna göre hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin hem penis gövdesinde hem de penis başında gözle görülebilir ve oldukça güvenli bir büyüme sağladığı söylenebilir.

Penis Dolgusu İle Ne Kadarlık Bir Penis Kalınlaşması Elde Edilebilmektedir?

Penis kalınlaştırma uygulamaları söz konusu olduğunda, hastanın beklentilerine ve genel durumuna yönelik olarak en iyi yöntemin tercih edilmesi ile beklenen düzeyde sonuç alınması mümkün olmaktadır. Bununla birlikte işlemlerin sonuçları hakkında hastanın önceden detaylı olarak bilgilendirilmesi de daha gerçekçi beklentilere girmesi açısından önemlidir.

Buna göre, ince bir iğne yardımıyla penis gövdesine yapılan hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonu sonrasında penisin yaklaşık olarak 1 ila 4 santimetre aralığında kalınlaşması sağlanmaktadır. Ancak elbette ki bu aralık, hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öte yandan kişinin normalin üstünde bir kiloya sahip olması sonucunda bazen penis boyu olduğunda kısa görünebilmektedir. Bu durumda da kalınlaştırma işleminin yanı sıra penis kökü veya pubis olarak isimlendirilen ve cinsel bölgenin üzerindeki üçgen alanı ifade eden yerden alınacak yağ dokusu ile penisin daha da görünür halde olması sağlanmaktadır.

Bu sayede hem daha estetik bir görüntü elde edilebilmekte hem de kişinin özgüveninde artış olmaktadır.

Penis dolgusunun ömrü ne kadardır? Bu işlem kalıcı mıdır?

Kalma süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama olarak bu işlemin 6-9 ay boyunca kalınlık sağladığı söylenebilmektedir. Uzman bir hekim kliniğinde kolaylıkla gerçekleştirilebilen işlemin ameliyata oranla çok daha pratik oluşu, birçok hasta tarafından tercih edilmesinin de önemli bir sebebidir.

Öte yandan ereksiyon sürecine veya diğer cinsel fonksiyonlara herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan bu uygulamanın ardından hekim tarafından yapılması önerilen bakım ve egzersizlere tam uyulması halinde oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir.

Dolgu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Penise dolgu uygulaması, işlemin yapılmasının hemen ardından fark edilebilir değişikliklerin gözlemlenmesine uygun bir prosedürdür. Bu da hastaların uygulamaya yönelik daha motive olması adına önemli bir detaydır.

Bununla birlikte tam etkinin ortaya çıkması için dolgu maddesi içerisinde yer alan hyalüronik asidin suyu tutmaya başlamış olması gerekmektedir. Bu da ortalama olarak 1 hafta ile 10 gün içerisinde gerçekleşir.

Bu süre zarfında hastaların uzman hekim tarafından önerilen tüm adımlara birebir uymaya özen göstermesi gerekmektedir. Bu sayede işlemin kalıcılığı hedeflendiği süre boyunca devam ettirilebilir. Özellikle dolgu maddesinin dağılımının orantılı olması ve herhangi bir bölgede toplanarak topaklanma yapmaması adına hastaların düzenli olarak ve doğru biçimde masaj yapması gerekli durumlarda önerilebilir.

Penis estetik değişimde elbette ki kullanılacak dolgu maddesinin kalitesi, doktorun deneyimi ve hastanın cilt yapısı da başarıyı belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. Vücut ile tamamen uyumlu olan dolgu maddesi içeriğinin sonradan olumsuz bir reaksiyona yol açması ise beklenmemektedir.

İşlem sonrasında hastanın dolgu uygulaması yaptırdığı hiçbir şekilde fark edilmemekte ve görünüm tamamen doğal olmaktadır. Belirli bir sürenin ardından vücudun dolguyu emmesi sonucu etki azalmaya başladığında ise işlem tekrar edilebilir.

Penise Yağ Enjeksiyonu Sonrası Nelere Dikkat Etmeli ?

Penisin yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırılması ameliyatı, cerrahi bir uygulama olması sebebiyle dolgu işleminden çok daha komplikedir. Bu da hastalar için uygulama sonrası daha farklı bir iyileşme süreci anlamına gelmektedir.

 • Bu noktada doktor tavsiyelerini dinlemek ve aşağıdakiler da dahil olmak üzere belli başlı kurallara uymak, ameliyattan en iyi sonucu almayı kolaylaştıracaktır:
 • Ameliyatın ardından hastanın 10 gün süresince penis bölgesini kuru tutması ve mümkünse duş almaması gerekmektedir. Bu sayede hem bölgedeki sargı korunmakta hem de olası bir enfeksiyonun önüne geçilebilmektedir.
 • Ameliyatın ardından 4-6 hafta kadar cinsel perhize uyulması, tam iyileşmenin sağlanabilmesi adına önemlidir.
 • Ameliyat sonrası özellikle lipoaspirasyon yapılan bölgelerde hafif düzeyli ağrıların olması normaldir. Bunun önüne geçebilmek adına hekim tarafından önerilen ağrı kesicilerin ve antibiyotiklerin kullanımına önem verilmeli ve ilaç alımları aksatılmamalıdır.
 • Hem lipoaspirasyon yapılan bölgelerin hem de penis bölgesinin ameliyat sonrası zorlanmaması gerekmektedir. Bu nedenle hasta ağır kaldırmaktan kaçınmalı, esneme hareketleri yapmamalı, araç kullanmamalı ve zorlayıcı herhangi bir efor sarfetmemelidir.
 • Ameliyattan yaklaşık 5 gün sonra kişi dikişlerin alınması ve kontrolün sağlanması adına yeniden çağırılır. Bu aşamada kontrollerin aksatılmamasına özen gösterilmelidir.
 • Tam iyileşme sağlanana kadar nemli ortamlardan kaçınılmalı ve doktor müdahalesi olmadıkça sargılar hiçbir şekilde rastgele açılmamalıdır.
 • Ameliyatın ardından özellikle penis çevresinde morarma görülmesi normaldir. Bu problem 1 ay içerisinden düzelecektir.

Penis Kalınlaştırmak İçin En İyi Teknik Yağ Enjeksiyonu mu, Dolgu mu?

Diğer tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi penis kalınlaştırma işlemlerinde de en iyi yöntem aslında hastaya en uygun olandır.

Buna göre, vücudunda yeterli yağ dokusu bulunmayan veya yağ dokusu kalitesi düşük olan hastalar için yağ enjeksiyonu işleminden beklenen etkinin alınması çok da olası değildir. Ancak bu, yağ enjeksiyonu prosedürünün dolgu işleminden daha az başarılı olduğu anlamına da gelmemektedir.

Öte yandan dolgu işlemi, hemen hemen her hastaya çok daha kolay uyum sağlayabilmektedir. Bu nedenle özellikle daha kalın bir penise sahip olmak veya erken boşalma sorununa çare bulmak isteyen kişiler penis dolgusu için yönlendirilebilmektedir.

Ancak her durumda en iyi yönteme, hastanın beklentilerini de göz önünde bulunduracak olan uzman bir hekimin karar vermesi en doğrusu olacaktır.

İletişime Geçin

Hızlı iletişim için formu doldurun ve size hemen ulaşalım

Başa dön tuşu