Peniste hissizlik ve uyuşma neden olur ?

133
89463

Genç erişkin erkekler başta olmak üzere tüm yaş grubu erkeklerin önemli sorunlarından biri de peniste hissizlik ve uyuşmadır.  Bu grup hastalar çoğunlukla doktora gitmekte gecikirler.  Ciddi bir ağrı, yanma, sızlama olmadığı için sadece hissizlik ve uyuşukluk bulunması hastaları doktora başvurmakta acele ettirmez.

Utanma, sıkılma gibi sosyolojik ve kültürel faktörler de dikkate alındığında hastaneye başvurma süresi oldukça gecikmektedir. Bununla birlikte hastaları psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkilediği bilinmektedir.

Hastaların bir bölümü de doktora gittikleri zaman  ve bu şikayetlerini doktorla paylaşmakta tereddüt etmektedir. Sorunu anlattıklarında, doktorların pek çoğunun  psikolojik sebeplere bağlı olduğunu ifade ederek kendilerini gönderdiklerini düşünmektedir.

Oysa bu kişiler psikolojik bir sorunlarının olmadığını ve sadece penis ucunda uyuşma işsizlik bulunduğunu söylemektedirler.

Sebep psikolojik mi gerçek sebep nedir?

Bazı insanlar psikolojik sıkıntılarını peniste uyuşma ve hissizlik olarak mı ifade ediyorlar?

Yoksa gerçekten anatomik ve fizyopatolojik bir süreç var, bir hastalığa bağlı olarak gelişiyor ancak hastalığı tanımakta yetersiz mi kalınıyor?

Tüm bu sorulara  yanıt verebilmenin ilk şartı, hastalardan ayrıntılı bir öykü dinlemektir.

 • bu şikayet ilk olarak ne zaman başladı
 • ne kadar süreden beri devam ediyor
 • günün hangi saatlerinde şikayet artıyor
 • ayakta, yürürken ya da yatarken şikayette bir farklılık oluyor mu
 • beraberinde idrar şikayetleri var mı
 • beraberinde bel ağrısı semptomları var mı
 • beraberinde cinsel sorunlar var mı
 • beraberinde mide barsak sorunları var mı
 • daha önceden geçirilen ameliyatlar hangileri
 • uzun süreden beri kullanılan ilaçlar neler

Bu ve benzeri pek çok sorunun yanıtı, ayrıntılı öykü alma sırasında hastadan öğrenilmektedir. Her bir soru ayrı ayrı bir anlam ifade ederken cevapların topluca tamamı, o hasta hakkında iyi fikir vermektedir.

Hastanın şikayetleri ayrıntılı olarak dinlendikten sonra detaylı ve tam bir ürolojik muayene yapılmalıdır.  Muayenede karın içi organlar genital bölge penis, testis ve prostat teker teker muayene edilmelidir.

Muayene bulgularından elde edilecek verilere göre gerekli tetkikler planlanmalıdır. Bu tetkikler içerisinde çoğu zaman kan tahlilleri, idrar tahlilleri ve ultrasonografi ilk sırada yer almaktadır. Detaylı bilgi için Ürolojide Tanı Yöntemleri

Bununla birlikte ihtiyaç duyulan hastalarda spermiogram (semen analiz) testi yapılmaktadır. Gerekli olan hastalarda ise bilgisayarlı tomografi ya da manyetik rezonans görüntüleme gibi ileri tetkik yöntemlerine başvurulmaktadır.

Peniste hissizlik ve uyuşma sebepleri

Peniste hissizlik ve uyuşma yapan hastalıklardan bazılarını kabaca şu başlıklar altında toplayabiliriz:

 1. Ürogenital enfeksiyonlar:

Bu grup enfeksiyonların başında kronik prostatit gelmektedir. Kronik prostatit özellikle genç erişkinleri tutan ve prostatta uzun süreden beri yangısal sorunlar oluşturan bir hastalıktır.

Hastalığa çoğunlukla işeme ve boşalma semptomları da eşlik eder.

Normalde prostatta meydana gelen tüm hadiselere bağlı ağrı, uyuşma ve hissizlik şikayetleri penis ucunda yoğun bir şekilde hissedilir. Bu durum yansıyan ağrı olarak değerlendirilmektedir. Burada asıl sorun prostatta olmasına rağmen kişinin hissettiği ağrı ya da hissizlik ve uyuşma penis baş kısmında olmaktadır.

Bu grup hastalarda rektal tuşe, fizik muayenede önemli ipuçları vermektedir. Tuşe (parmakla muayene) ile prostatın durumu değerlendirildikten sonra gerekirse laboratuvar ve radyolojik yöntemlere başvurulur. Daha sonra prostatite yönelik tedavi başlanır.

Prostatit dışında kronik sistitde, ağrılı mesane sendromunda ve kronik pelvik ağrı sendromunun bir parçası olarak da peniste hissizlik ve uyuşma görülebilir.

 1. Nörolojik hastalıklar: 

Özellikle ikinci motor nöron lezyonları başta olmak üzere beyin, omurilik ve omurilikten çıkan sinirleri tutan hastalıklarda peniste uyuşma ve hissizlik görülebilir.

 1. Sistemik hastalıklar:

Diabetes mellitus (şeker hastalığı) gibi sistemik hastalıklar penis başında uyuşma ya da hissizlik durumuna neden olabilir.

 1. Çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri:

En fazla B6 ve B12 vitamin eksikliklerinde en sık olmak üzere çeşitli vitamin, mineral ve eser element eksikliklerinde de benzer durum ortaya çıkabilir.

 1. Ameliyatlar:

Peyronie hastalığının ameliyatlı tedavisi başta olmak üzere bazı penis ameliyatları sonrasında da peniste his kaybı ya da uyuşukluk hissi meydana gelebilir.

 1. Psikolojik bozukluklar:

Diğer tüm olabilecek fizyopatolojik sebepler bulunamadığı zaman, psikolojik faktörlere bağlı olarak bireylerin penislerinde hissizlik ya da uyuşukluk oluşabileceği akla gelmelidir. Çoğunlukla beraberinde diğer psikolojik semptomlar da vardır. Bu semptomların en önde gelenleri ise anksiyete ve depresyondur.

Yukarıdaki sayılan faktörler sıklıkla peniste his kaybı ve uyuşukluk yapan sebeplerden en fazla görülenleridir. Bunun yanı sıra diğer daha az görülen ve hasta ya da hastalığa özgü nedenler de bulunmaktadır.

Peniste hissizlik ya da uyuşma tedavisi

Tanı ve tedavi altta yatan sebebin belirlenmesi ile yakından ilişkilidir. Hissizlik ya da uyuşukluğa yol açan faktör ortadan kaldırıldığında ya da iyileştirildiğinde hastalık da iyileşecektir. Kronik prostatitte antibiyotik ve antienflamatuar ilaçlar sorunu çözebilecek iken vitamin ve mineral eksikliklerinde eksik olanların takviyesi ile sorun çözülecektir.

Cerrahi sonrası gelişen hissizlik ve uyuşma tedavisi en zor olan grup olsa da bir takım uygulamalar sonrasında bu grup hastalarda da çözüm seçenekleri bulunmaktadır.

Kaynaklar:

 • Successful Treatment of Penile Numbness and Erectile Dysfunction Resulting From Pudendal Nerve Entrapment. Luther RD 3rd, Castellanos ME.Urology. 2019 Dec;134:228-231.
 • Symptomatic approach to chronic penile pain. Delavierre D, Rigaud J, Sibert L, Labat JJ.Prog Urol. 2010 Nov;20(12):958-61.
 • Subacute penile numbness after brachytherapy for prostate cancer. Sharp HJ, Swanson DA, Patel H, Gorbatiy V, Frenzel JC, Frank SJ.Brachytherapy. 2011 Jan-Feb;10(1):64-7.
 • Extended complications of urethroplasty. Al-Qudah HS, Santucci RA.Int Braz J Urol. 2005 Jul-Aug;31(4):315-23; discussion 324-5.
Önceki İçerikErkeklerde doğum kontrol yöntemleri
Sonraki İçerikKasık Ağrısı nedir? Neden olur?
Prof. Ömer Faruk Karataş
1996 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2004 yılında üroloji ihtisasımı tamamladım. İhtisas sonrası FEBU title almaya hak kazandım. İhtisas sonrası laparoskopik cerrahi eğitimi için Leipzig Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Kliniğinde Prof. Stolzenburg ile birlikte çalıştım. 2011 yılında Doçent oldum. 2017 yılında Ankara Gülhane Üroloji Kliniği Profesörlük kadrosuna atandım detaylı bilgi için hakkımda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

133 YORUMLAR

 1. İyi günler hocam derdımı ancak burda anlatabılırım yaşım 32 ve yaklaşık 2 seneye yakındır bu problemim var ara sıra sertlesıyor ama kısa sürüyor uyuşma oluyor hıssızlık oluyor ve ben bu durumdan çok rahatsızım sıgaram yok alkolüm yok kötü hıcbır alışkanlığım yok bu hastalık nasıl bulaştı bana anlamadım bıraz internette araştırdım şekerden de oluyormus bende şeker var ama ilaç hıc kullanmadım yardımcı olursanız çok mutlu olucam tsklr

  • Sertleşme sorunları şeker hastalarında sık görülen problemlerdendir. Ayrıntılı değerlendirme için muayene ve tetkikler gerekmektedir. Dilerseniz bize web sayfamızda bulunan cep tlf numarasından ulaşın tedavinizi planlayalım.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 2. Merhaba hocam. Masturbasyon yoluyla sürtünme kaynaklı hissizlik kalıcı mıdır?. Hisleri azalmış penis derisi iyileşmez mi? Sizinle muayene olmak istiyorum ancak ücretinizok pahalı ve aileme bu kadar ücreti ödetemem.

 3. Iyi gunler hocam ben 13 yasindayim ergenlige gireli 3-4 ay oldu bu sorun 1hafta falan once basladi 2-3 gunden bir yasiyorum fazla oturdugumda uyusuyor ama haraket etdigirdimgde kisa sure icinde yine normale donuyo sadece oturdugumda uyuşuyor genelde oldugu bir saat aragili yok aksam da oluyor öğle de sadece uyuşukluk oluyo beraberinde hicbirsey sorun yokd aha once hic ameliyat olmadim ve herhangi bir ilaç kullanmiyorum

 4. Hocam iyi günler yaklaşık 2 sene önce maçta penisime top çarptı baya şiddetli bir biçimde. Ciddi derecede hissiyat kaybım oldu..Bugun yarın geçer derken baya bekledim ,hastaneye gideyim dedim .Gitmeden önce internette sinir hücreleri yenilenmez yazısını da görünce vazgectim.Sizce nedir bir yolu var mı varsa size gelmek isterim.

  • Tek başına his kaybından ziyade diğer bulgular ile birlikte değerlendirmek doğru olur. His kaybı, ereksiyon sorunu, ereksiyon derecesi, ereksiyonda ağrı, travma sonrası peniste kısalma, ağrı ya da eğrilik gibi pek çok faktörler birlikte karar vermek gerekir. Muayene olmanız uygun olur.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Prof. Dr. Ömer Faruk Karataş

 5. Hocam merhaba termoterapi yaptırdım Prostatit hastasıyım
  Operasyon sonrası penis basında hissizlik ve soğukluk oldu
  Oturduğumda sanki penisim yokmuş gibi hissediyorum
  Sizce düzelir mi zamanla
  2 ay önce yaptırdım operasyonu

  • Minimal invaziv girişimlerden biri olan termoterapi sonrası bu tarz sorunlar nadir de olsa görülebilmektedir. Ancak işlem sonrası genellikle 6 aya kadar devam etmekte ve geçmektedir. En doğrusu doktorunuzun kontrolünden çıkmamak ve takibe devam etmeniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 6. Hocam ben 18 yaşındayım ve lavobadayken ani bir şekilde idrar geri çıktı ve penis ve testisimde ağrı oldu ve ani bir şekilde penis ve testisim çok küçğldğ ertesi gün üroloji ye gittim testisi ultrason soktular kan ve idrar testi aldılar ve idrarda bol miktarda kalsiyüm karbonat tespit ettiler ve su içmem önerdiler ama benim penisimi içindeki damarlar ağrıyor ve hiç bir şekilde büyümüyor sizce ne yapmalıyım bana sakinleştirici hap verdi değerli görüşünüzü bekliyorum

  • Aralıklı olarak muayene olup durumunuzun aydınlatılması gerekir. Ani idrar geri gelmelerinde reflüye bağlı enfeksiyon durumu olabilir. Tedavi planlaması için üroloji uzmanı kontrollerini aralıklı olarak yaptırmanız uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • Hocam meraba askerden önce ve askerde cinsel sağlığım çok iyiydi askerden sonra sertleşme normal düzeydeydi ama aşırı hız kaybı oldu.ikidjide hiç bir zevki hissedemiyorum halen öyle şuan 45 yaşındayım sertleşme sorunu da var his kaybı da halen var yani zevk hissedemiyorum .ve 24 yaşından beri bu durumdayım urologa gittim oda yüzde seksen beş psikolojik dedi sizce rahstsizligim ne dır tesrkkurler

    • Psikolojik olduğu belirtilmeden önce fiziksel açıdan muayene ve tetkikler ile değerlendirilmeniz uygun olacaktır. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Durumunuzu net olarak aydınlatalım.
     Geçmiş olsun dileklerimle.
     Dr. Ömer Faruk

 7. Hocam yeriniz uzak o yüzden gelemiyorum iyi gunler benim yaklasik 2 ay once 3 parcali penis protezi(penis sırtının altindan 3 parcada yerlestirilmis) yapildi ayni seansta yag enjeksiyonu ile kalinlastirma da yapildi penis hissiyatimda azalma var ameliyat kesisinin tam ustune çimdik atiyorum bi sikinti yok ama biraz daha ustunden penis basinin bir parmak kadar alti olan kısma kadarki kisimda attigim çimdiği hissetmiyorum zaman zaman penis basinda da uyusukluk gibi bi sey oluyo doktorum ameliyat kesisine bagli olup duzelecegijni soyluyo ne dersiniz hocam cevaplarsaniz sevinirim

  • Ameliyat sonrası erken dönemde bu tarz his sorunları yaşanması görülmekte ancak bunların çok büyük bir bölümü zaman içerisinde yeniden kazanılmaktadır. Endişelenmeden doktorunuzun kontrolünde kalmanızı öneririm.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • Hocam infrapubik yontemin dorsal sinir hasari riski var diyo makalelerde sonradan arastirdim bende de buyuk ihtimal bu oldu yapılacak bi sey yok mu penis sırt orta kısmı hissiz 3 ay oldu yardimci olabilirseniz sevinirim

 8. Hocam iyi günler boşalma sonrasında elimle zorlayarak birkez daha boşaldım ve hissizlik,haraket ettirememe,hissetmeme sorunları başladı sonra bu zorlama boşalmayı tekrarladım düzelir belki diye ama düzelmedi ne yapmam gerekir?not:üroloji uzmanına göründüm ultrason dedi olmassa penil doppler

  • Doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekir. Travma sonrası oluşan penis hasarlarında erken tedavi önemli olup sürecin uzamamasını sağlar.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 9. Hocam ereksiyon halinde sert şekilde üzerine bastırmaktan mı bilmiyorum ama küçülme meydana geldi tabi bu durumlar sırasında düzensiz yaşam ve stres vardı. 3 yıldır mevcut bu durum. yaşam tarzımda düzensizlik devam ediyor. Tedavisi mevcut mu ya da yaşam tarzı düzeltmeye yeter mi?

  • Travma sonrası peniste hasarlanma olabilir. Tedavisi mevcut. Daha fazla gecikmeden bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz hem durumun aydınlatılması hem de tedavinizin başlanması açısından önemli.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 10. Hocam 2 haftadır spora başladım herşey normaldi sonra mekik esnasında göbek altı bölgesinde bir sıkışma oldu devam etmedim daha sonraki gün uzandığımda sağ kasık üstünde bir kopma sızısı hissettim sadece uzanma ile oldu daha sonra ağrılı bi kaç gün bugün bir hafta oldu ve hala sağ testisimde ve kasık bölgemde + sağ kalça kemiği ve hizasında bel bölgesi üzerinde içerde ağrı ve bi boşluk varmış gibi hissediyorum ayrıca ereksiyon sorunu hiç yaşamazdım beraberinde oda başladı çok zor ereksiyon oluyor ama tam sertlik olmuyor eskisi gibi değil lütfen bilgilendirin teşekkürler

  • Travmalar sonrasında karın zarı, karın kasları ya da kasların yapıştığı yerlerde tendonlarda zorlanmaya bağlı bir süreç gelişmiş olabilir. Sertleşme sorunu ile direk ilişkili bir durum olduğunu sanmıyorum. Her bir sorunu ayrı ayrı ele alıp muayene ile durumununuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • Hocam merhabalar. 25 yaşındayım 21 yaşımdayken bir anda hissizlik uyuşma oluştu. ,3-4 senedir var bu sıkıntı. Boşalmada sorun olmuyor ama sertleşme de olmuyor. Bazen oluyor ama çok kısa sürüyor. Yani bir anda oldu ve o eski zevki alamıyorum. Ayrıca önceden izlediğim filmdeki sahnelerden bile etkilenirdim. Şimdi canlı canlı bile yaparken çok zor etkileniyorum ve sertleşmediği gibi hissizlik oluyor. Boşalmada sorun yok. Ama karşımdakinin beklentisini de karşılayamam bu şekilde yardımcı olur musunuz ?

 11. Merhaba hocam ben spora başladım 4. Gün mekik çekerken göbek deliği altında bir ağrı başladı mekikte zorlandığım için bıraktım sonraki günlerde hafif kasık ağrım oldu sağ tarafta daha sonra sırt üstü uzandım sağ kasığımla göbek hizasına kadar olan bölgede bir kopma sızısı hissettim ağrılı oldu baya sonrasında 1 hafta oldu sağ kalça kemik üzeri sağ testis ve aynı hizada geriye doğru ağrı ve bi boşluk hissediyorum hala ve bu durumda ereksiyon sorunu başladı eskiden çok rahat ereksiyon olabiliyordum şimdi ise sürekli sağ kasığım ağırıyor bi isteksizlik başladı ve sanırım penisim sürekli küçük kaldığından boyutuda küçüldü lütfen aydınlatın

  • Travmalar sonrasında karın zarı, karın kasları ya da kasların yapıştığı yerlerde tendonlarda zorlanmaya bağlı bir süreç gelişmiş olabilir. Sertleşme sorunu ile direk ilişkili bir durum olduğunu sanmıyorum. Her bir sorunu ayrı ayrı ele alıp muayene ile durumununuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 12. Hocam merhabalar yazınızı görünce yazma ihtiyacı hissettim. Size gelmeyi düşündüm eğer uygun zaman olursa önümüzdeki 5 10 gün içinde. Öncelikle Yaşım 35 evli değilim ve düzenli bir ilişkim yok hatta cinsel birlikteliğimde yok, sorunumun fiziksel müdahale sonucu olmadığını düşünüyorum yani mastürbasyon sonucu değil, çünkü çok uyaran oldugu zamanlar ara sıra yani 2 haftada bir yapardım ve ayrıca herhangi bişey çarpmadı. Hocam sorun olarak 3 4 ay kadar önce başlayan bir sorun oldu. Önce sabahları çok iyi olan sertleşmenin kayboldugunu farkettim, ardından penis başında ağrı oluşuyordu. Yani baş kısmın içinde yanma hissi veren ağrılar oluyordu gün içinde 5 10 dakka süren ama birden fazla tekrar eden. Ardından sertleşme sıkıntısı oldugunu farkettim. Önceden penis başı ve gövdesi çok sert olurdu. Uyaranlar olduğu halde bile penisim sertleşmiyordu yani tepki yoktu. Veya uzun süre sonra tepki veriyordu. Sertleşince gövde kısmı ara ara yeterli derecede sertleşse bile penis başının bir sünger gibi yumusak ve parmak ile hafif basma ile veya iki yandan tutunca içine doğru göçtüğünü farkettim. Sonra penis başımın diğer vücut ısısından farkli olduğunu ardından bazan çok soğuk olduğunu hissettim bazan elime alıp ısıtmak zorunda kalıyorum 1 2 aydır. 2 aydırda penis başımın hissiyatının çok düşük oldugunu farkettim yani hissizlik 3 4 aydırda olabilirdi ama ben ozaman farkettim çünkü gövdeye ve baş kısmına dokunuca anlaşılıyor veya su teması ilede net anlaşılıyor . Yani normal yaşam esnasındada penisimin eskisi gibi elime alınca dolgun olmadıgını sanki bir sünger gibi yumusak veya bir et gibi yumusak oldugunu farkediyorum. Tüm bunlar beni açıkçası korkuttu herhangi bir doktora anlatamadım. Bir üroloğa gittim ama doğru düzgün anlatamadım bana performans ilacı verip gönderdi. Benim derdim performans değildi halbuki. Ancak dipnot olarak 22 mart tarihinde yorgunluk halsizlik ve nefes sıkıntısı sebebi ile akciğer kontrolü oldum ve bir sonrun olmadığı söylendi, isterseniz size yapılan kan tahlillerini gönderebilirim, kalp doktorunda ultrason ile yapılan muayenede çok hafif kaçak oldugu söylendi detaylı test için efor testi yapıldı beni 12. Dakkada indirdiler görevli bu yeterli dedi ancak grafik sonuçları gösteremedim doktora . Dahiliye doktoru demir ilacı ve d vitamını vermisti. Herhangi bir psikiyatrik ilaç kullanmıyorum veya sürekli kullandığım bir ilaç yoktu. Sizce Sorun verilen bilgiler doğrultusunda kalıcı değildir değilmi yani tedavi edilebilir bir durummu eskisi gibi olacakmıyım acaba. Size göre tedavi planlanırsa nasıl bir yöntem uygulanır acaba? Soruma cevap verebilrseniz çok müteşekkir olurum. Kusura bakmayın sorum Uzun oldu lakin %90 uygunlukla anlattığımı düşünüyorum

  • Probleminizin daha net aydınlatılması için muayene ve değerlendirme şart gibi gözüküyor. Görüşelim.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 13. Merhaba hocam, benim birkaç gündür penisimin açık kısmında his kaybı var. Ayrıca erekte olamıyorum. Sigara kullanmıyorum. Alkol de çok kullanmıyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

  • Genç yaşta görülen his kayıplarında çoğunlukla enfeksiyonlar etkilidir. Daha ileri yaşlarda diyabet, multipl skleroz gibi nörolojik kökenli hastalıklara bağlı gelişebilir. Bir üroloji uzmanına muayene olarak durumunuzu aydınlatma sanırım daha uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

   • merhaba hocam yaklaşık 4-5 aydan fazladır ereksiyon olamama sertleşme sorunu yaşama hissizlik uyuşma gibi şeyler oluyor yaşım 31 daha bekarım iki gün önce üroloji ye göründüm kan tahlili ve idrar tahlili yaptırdı değerlerin iyi dedi normal görünüyor dedi.sorun psikolojik dedi stres dedi.ama ben bunu aşamıyorum hocam ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen.hiç bir ilaç kullanmıyorum daha önce hiç bir ameliyat geçirmedim.başka bir şikayetim yok.

    • Probleminiz hala devam ediyor ise 0533 725 62 80 arayarak randevu alabilirsiniz. Birlikte değerlendirelim.
     Geçmiş olsun dileklerimle.
     Dr. Ömer Faruk

 14. Merhaba hocam yaklaşık bir yıl önce penisin sol yanında bir gerilme ve yanma oldu ve sertleşme yaşayamıyorum normal sertleşme olmuuor masturbasyonla zorla sertleşiyorum yarı sertleşme oluyor ancak öyle boşalma oluyor normal ereksiyon ve boşalma olmuyor bir çok üroloğa gittim tahlil ve ultrason yapildi ilk başlarda hiç bisey cıkmadı bir yil sonra prostat iltihabı teşhisi konuldu ilaç tedavisi aldim ama sorun hala devam ediyor sertleşme yaşayamıyorum

  • Penis ile ilgili kalıcı bir sorun oluşmamaması açısından bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Ankarada iseniz 0533 7256280 arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 15. Hocam iyi günler iki yıl once baslayan sag tarafta his kaybı ve sertleşme sorunu yaşamaya basladim bu ilk başlarda iki ayda bir 3 ayda bir oluyor normale dönüyordu son bir yıldır surekli oluyor boşalma sırasında sol tarafta açı yanla oluyor

  • Genç hastalarda ani başlangıçlı bu tip problemler genellikle prostat ile ilişkili olmakla birlikte hormonal bozukluklara bağlı da olabilir. Muayene ve tetkiklerle durumunuzun aydınlatılması gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Ürogenital sistemin herhangi bir lokalizasyonundaki enfeksiyonlara bağlı olabilir. Bir üroloji uzmanı ile görüşerek durumunuzu aydınlatabilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 16. Saygılar Hocam 17 yaşındayım. fazla kuru masturbasyon sinirleri öldürebilir mi?. Geçmişte çok kuru masturbasyon yaptım. Ayrıca Ben yanık hastası olduğum için penisimde deformasyon var zaten. Penis gövdeme parmağımı sürüyorum ama çok az hissediyorum. Gerçekten çok üzülüyorum ileride eşimle problem yaşarım diye. Sizle bir kez olsun görüşebilmek istiyorum. Hislerimin yeterli olup olmadığını ölçebilir miyiz? Veya bana bir tedavi yöntemi uygulayabilir misiniz?

  • Penisten akıntı gelmesi normal bir durum değil. Bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olur. Ankara’da iseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 17. Merhaba hocam, ben 21 yaşindayim, son 2-3 aydir travmatik masturbasyon yaptiğimi fark ettim ama geç fark ettim. Haftada 3 masturbasyon yaptim ve elimle fazla sıktım, kayganlaştirici kullanmadim, elimle kuru şekilde fazla sürtme uyguladim. Bunun sonucunda penisimde 1 haftadir hissizlik var, erekte olsa bile dokunduğumda hassasiyet azaldi. Bu 1 hafta içinde hergün düzeldi mi diye denedim. Sizce düzelirmi? TMS sebebiyle oluşan hissizlik kalıcı mı?

 18. Merhaba hocam bende sertleşme sorunu var ve penis testiklere yapışık her zaman gün içinde kendiliğinden hıç sertlemişmiyor sankı hc yok gibi öyle bi havası var doktorlara gittim bütün tahliller hormonlar hepsi temiz çıktı ama ilişkiye girince sertlilik yok ben yurt dışında yaşıyorum lütfen yardımcı olun burdaki doktorlara güvenmiyorumm saygılar

  • Uygun bir vakitte Türkiye’ye döndüğünüzde muayene ve tetkikler ile durumunuzu rahatlıkla aydınlatabiliriz. Ne zaman gelmek isterseniz 0533-7256280 numaralı telefonu arayarak ya da whatsup üzerinden irtibata geçersiniz. Sorununuzu en kısa sürede belirleyip tedavinizi başlayalım.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • İdrarda yanma ve beraberinde peniste sertleşme sorunları enfeksiyöz bir durumu gösterebilir. Muayene ve sonuçlar ile birlikte durumunuzu değerlendrmek gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 19. Hocam iyi günler sipermde koyulaşma ve pıhtılaşma var ve az oluyor son günlerde penis uc kısmında hafif ağrı ve uyuşma var bunun nedeni nedir

  • Ürogenital sistemi ilgilendiren enfeksiyonlarla ilişkili olabilir. Bir üroloji uzmanı ile en kısa sürede görüşmeniz uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle
   Dr. Ömer Faruk

 20. Hocam ii qunler bı kaç ay evvel oturunca penisin başında uyuşmazlık oldu ayağa kalkınca da qecti.Bende bunu bişey yapmadım olur diye sonra bu bir kaç gün içinde tekrarlaninca endişelendim .Ara sıra penisine ağrı giriyor.Ufakta olsa küçülme meydana qeldi.Ara sıra kasiklarim aqriyor ve sertleşme uzun sürmüyor nasıl bı yol izlemeliyim hocam

  • Bir üroloji uzmanına muayene olup tetkikler ile durumunuzun aydınlatılması uygun olacaktır. Erken dönemde tedavi olmanız bundan sonraki oluşabilecek olumsuzlukları önlemek açısından önemli.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 21. Merhaba Hocam,
  Şüpheli bir ilişkim oldu ve akabinde bazı şikayetlerim oldu. Üroloji bölümüne gittim enfeksiyon kaptıgım ve frenginin ucundan döndüğümü söyledi doktor ve 3 hafta kadar bir süre antibiyotik tedavisi gördüm. Tüm şikayetlerim çözüldü ama penis ucunda sızlama oluyor bazen. Sanki ucuna bant yapıştırıp çekiyorlar yada hani bi yerimiz yara olurda kalın deri kalkar alttaki ince deri kalir elleyince sizlar onun gibi. Hareketli olduğum günlerde daha çok oluyor. İç çamaşırıma fiziksel sürtünme oldugunda oluyor daha çok ama dış görünüşte bir yara vs… yok. İdrar yaparken bir sorun yada akıntım yok. Bu süreçte 2 kere tit, 1 kere kan tahlili, 1 er kerede idrar ve sperm kürü tahlili yapıldı. Doktor en son ürolojik olarak konu kapanmıştır cildiyeye git dedi. Cildiye doktoru baktı bir sorun yok psikoljik olabilir dedi. Eczaneden fito aldım kısa süreliginede olsa rahatlatıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim.

  • Merhaba
   Şüpheli ilişkiler sonrasında cinsel yolla bulaşan hastalıklar sık karşılaşılan bir klinik tablodur. Bir şekilde ürogenital sistemin herhangi bir yerine yerleşen mikroorganizmalar zaman içerisinde kronikleşerek tekararlayıcı belirtiler oluşturabilmektedir. Öte yandan dermatolojik lezyonların birlikteliği ya da sonradan sadece cilt belirtilerinin devamlılığı olabilmektedir. Ürolojik açıdan ayrıca değerlendirilip sorun araştırması yapılabilir ancak kremden fayda görmüş olmanız sorunun dermatolojik olabileceğini güçlendiriyor. Dilerseniz biz de muayene edelim ve gerekirse dermatolojik destek alalım.

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 22. cinsel organımda his kaybı var ms hastasıyım ve çok mastürbasyon yaptım eskisine oranla organımı yüzde 75 oranında daha az hissediyorum ayrıca idrar yolu enfeksiyonu da var neler önerirsiniz

  • Fazla mastürbasyon sonrası farklı problemler ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte idrar yolu enfeksiyonu ya da prostat iltihabı gibi belirtilerde bu tip şikayetler olabilir. Bir ürolog tarafından değerlendirilmeniz ve tedavinizin başlanması uygun olur.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 23. Hocam kolay gelsin. Ben 2015 yılında hpv kaptığımı ögrendim ve 2016 yılında evlendim. Hiv vs hastalik korkusuyla gecti yillarim ancak surekli yaptirdigim testler negatif geldi cok sukur bi sikintim yok. Esim evlenmeden once aşilandi onda bi problem yok bulaş olmadı ve bir cocugum var. Son uç haftadir penis bas kisminda ve sap kisminda kizarikliklar belirdi yara gibi ama kanama akinti kasinti agri aci vs hicbirsey yok ve gecmiyor. Netten arastiriyorum ona benzer gorsel bulamiyorum. Hpv veya hsv degil cunku onlari o kadar iyi ezberledim ki.. ve son 4 gundur peniste bi karincalanma mevcut bas kisminda basladi ve sap kismindada hissediyorum. 2015 yilinda hpv olmadan once akinti sikayeti ile gitmistim ve tum tahlil tetkiklerim temiz ciktigi icin kronik prostatit teshisi konmustu ve ilac tedavisi gordum birdaha hic tekrar etmedi. Hpv ile ilgili penis kanseri mi oldum acaba bu yuzden mi karincalanma ve bu yaraya benzer lezyonlar cikti ve gecmiyor?

  • Ayrıntıları ile yazdığınız şikayetlerinizi okudum. Bir üroloji ve dermatoloji uzmanı tarafından muayene olmanızda fayda var. Ne yazık ki bakmadan ve muayene etmeden bir şey söylemek bu durumda çok zor.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 24. Merhaba hocam ben 16 yaşındayım Perşembe gününden beri grip tarzı hastayım cumartesi sabahından beri penis ve testisimde uyuşma ve halsizlik var sizce nedeni hasta olmamı yoksa 2 3 sene önce testisimde küçük bir kis cıkmıştı sizce hangisi teşekkür iyi günler

  • Bir üroloji uzmanına muayene olmanız uygun olur. Ürogenital enfeksiyonlar açısından değerlendirme yapmak gerekir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 25. Merhaba hocam,
  Yaşadığım bir ilişki sonucunda üretrada enfeksiyon sorunu yaşadım. 3 hafta kadar antibiyotik tedavisi gördüm. O zamandan beri penisimin uç kısmında fiziksel temasa bağlı bir sızlama uyuşma benzeri birsey var. Penisim boştayken sorun yok. Oturup kalkarken elbise sürtünmesi olduğunda yada elimle ucuna ellediğimde oluyor. Ayakta yürürken elbise çok sıkı degilse sorun yok. Herhangibi bir akıntı, yara, işeme vs sorun yok. Birçok kez üroloji ve cildiye doktoruna gittim idrar kürü, sperm kürü,tit ve fiziksel muayene yapıldı ama bir sorun yok dediler. Yaklaşık 5 6 aydır bu şekilde. En son gittiğim cildiye doktoru mikrobik birsey yok ucunda deri katlanması var hafif dedi belki sinir sıkışması olabilir dedi ve B vitamini verdi geçmezse nörolojiye görün dedi. Bu süreçte psikolojik maddi olarak biraz yıprandım. Sizde bu fiziksel temasa bağlı sızlama sorunu neden olabilir?

 26. Merhaba hocam ben 17 yaşındayım, şüpheli bir ilişki yaşadım 1-2 ay önce. Bir süredir biriyle birlikte olmuyordum ve geçen gün kız arkadaşımlayken 1. seferde hızlı boşalma oldu ve bundan sonra penis ucumda uyuşma tarzı bir şey oldu ayrıca 2. sefer için sertleşemediğimi farkettim ancak yarım saat sonra sertleşebildim.

  • Şikayetiniz devam ediyor ise vakit geçirmeksizin bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Erken tanı ve tedavi bundan sonraki yaşamınızı daha kaliteli yaşamanızı sağlayabilir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 27. Hocam selamlar, Yaklaşık 2 hafta önce cinsel isteksizlik başladı daha sonrasın da orgazm sonrası hafif sancılı boşalma olmaya başladı bu bir kez daha tekrar etti şimdi de inanılmaz bir his ve istek kaybı mevcut ne yapmam gerekir ?

  • Hormonal bir sorun ya da enfeksiyonlar ile ilişkili olabilir. Devam ediyor ise sorununuzun çözümü için bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Ayrıntılı muayene ve tetkikler ile kesin sebep ortaya konulabilir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 28. Hocam iyi günler penisdeki hissizlik uzun süredir devam ediyor psikolojik takıntılarım oldu ve geçmiyor öncesinde yaşadığımda 24 saat içinde geçmişti ancak bu aylar oldu ancak düzelmedi sebebi ise boşalmama rağmen penisimi çok zorlamam ve birdaha boşalmam

  • Peniste hissizliğe yol açan hormonal, damarsal ve enfeksiyöz sebepler olabilir. Ayırıcı tanı açısından muayene olmanız ve kesin sebebin belirlenmesi uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 29. Hocam iki senedir bu hastalık bendede var penisimi hissetmiyorum. Kalkmıyor sıcak değil çok soğuk.vuruyorum olmuyor.kadınlarla ilişkiye giremiyorum piskolojim bozuldu kendimi kadın gibi hissediyorum belim çok kötü ağırıyor eskinden günde 4kez mastürbasyon yapardım şuan yıllar geçiyor hiçbirşey yapamıyorum.

  • En kısa sürede bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Problemlerinizin pek çoğu rahatlıkla çözülebiir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 30. İyi günler hocam ben 34 yaşındayım yurt dışında yaşıyorum ilk etapta penisimin alt kısmındaki damar yolunda kaşıntı oldu hafif arada çok az akıntı oldu bu süreçte kanve idrar testi yaptım hafif enfeksiyon görüldü dedi sonra bana 14 gün boyunca antibiyotik hapı verdi kullandım ve sonrasında kaşıntı akıntı geçti ama şimdi ise Özel bölgem kendini bırakmış bir halde ve yumuşak yani canlılık yok gibi ama evliyim işte sertleşme biraz uzun sürüyor be eskisi gibi istek arzum yüksek değil yurt dışında olduğum için bana burdan yardımcı olsanız sevinirim düzenli sporda yapıyorum normalde ve alkol sigaram yok farklı ilişkiden olur dediler

  • İltihabi bir sorun yaşadığınız anlaşılıyor. İlaçlardan fayda görmüş olmanız da bunu destekliyor. Öte yandan cinsel sorunlarınızın bundan sonra düzenlenmesi açısından doktorunuzla görüşebilirsiniz ya da 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 31. İyi günler hocam 30 yaşında erkeğim yım Fransa’da yaşıyorum 2 ay önce ortalama cis yaparken arka arkaya durmadan cisim geliyordu az az çok var Mıs gibi yanma acısı oluyordu ama az az arka arkaya 3 . 4 kere günde 15 yaptığım oluyordu bunlar olmadan önce etek altı traş olurken penisimin uc kışımın olduğu yerin yanından fark ettirmeden permatik jilete 1mm ufacık kestirdim onla alakası varmı Fransa’da üroloji doktoru gözüktüm enfeksiyon kapmısın dedi bu hapı yazdı idrar testi hepsi negatif çıktı ( OFLOXACİNE 200 mg ) iki kutu kullandım aşırı cis yapmam bitti yanma hissi arada oluyor fakat penisimin bas kısmının sağ ve sol bölgelerinde morarma ve az da şişlik var penisimde sertleşmese hissi azaldı gibi ne yapmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz ???

  • İlaçtan fayda görmeniz enfeksiyon ile ilişkili olduğunu göstermektedir. Dilerseniz 0533-7256280 üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz ya da devam etmesi durumunda doktorunuza yeniden başvurabilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Sayıca fazla masturbasyon yapmanın peniste hissizliğe yol açması beklenmez. Ancak masturbasyon sırasında aşırı travmatik uygulamalar sonrasında hissizlik oluşabilir. Bu nedenle mastürbasyon yerine doğal normal ilişki tercih etmek uygun olacaktır.

 32. Hocam merhaba ben 14 yaşındayım çalıştığım yerdeki bir abi benimle şakalaşma amaçlı penisimin ucunu sıktı ve his kaybı ve sertleşmeme sorunu ortaya çıktı yaklaşık 2 hafta oldu sizce ne olmuştur ve ne yapmalıyım

  • Bir üroloji hekimine muayene olmanız gerekir. Ankara’da iseniz 0533-7256280 arayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Dr. Ömer Faruk

 33. Hocam merhaba, ben izmirdeyim ondan gelemiyorum. Fizik tedaviden sonra testislerde yanma basladi, sonra peniste yanma ve batma seklonde devam etti ozellikle oturunca cok siddetli, yururken daha rahatim. Hastane doktoru olaclar yazmisti birisi kortizon, onu vurulduğumun aksamina hissizlik basladi, sonra devam etti. Sertlesme probleminin otesinde suan sadece deriden ibaret gibi et yokmuş gibi surekli ayni. Yan etki midir yoksa kalici hasar midir. Bir de konu tam urolojilik mi norlolojilik mi ne yapmami onerirsiniz cok muhtacim bir bilgiye, gerekirse özelden arayim ya da mail. Ufacik bir bilginize cok muhtacim

  • Merhaba. Penis ve testisteki şikayetleriniz için öncelikle bir üroloji uzmanı ile görüşmeniz uygun olacaktır. Yapılacak muayene ve değerlendirmeler sonrasında ihtiyaç duyulması halinde doktorunuz sizi nöroloji uzmanına yönlendirebilir. Ayrıntılı bir ürolojik değerlendirme ile hastalığınızın tedavisi sağlanabilir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 34. Hocam merhaba 1 ay once sicak su dokuldu bacagim yandi 10 gun hastanede yattim doktor 2 derece dedi penisime de geldi ileride herhanginur sorun teskil eder mi cocugum olur mu

  • Yanık derecelerine bağlı olarak cilt ve cilt altı dokularda etkilenme oluşabilir. Bir üroloji hekimi kontrolünde olmanız faydalı olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 35. Merhaba hocam mastürbasyon sonrası his kaybı hareket ettirememe gibi sorunla karşılaştım 1.5 haftadır yaşıyorum sadece dip kısım hareket ediyor sertleşme sabahları oluyor çok olmasada geçicimidir

 36. Hocam iyi günler, 21 yaşındayım 1 ay saçlarım için finasterid kullandım toplamda vücuduma 25 gram finasterid almışımdır ve yaklaşık 2 hafta önce erektil disfonksiyon yaşadım ve hemen finasterid almayı bıraktım,akabinde telaşla erekte olmamış penisimi çok fazla çekiştirdim ve 2 gün boyunca erekte olmadığı halde penisimde ağrı oldu ve inik olduğu halde gövdesinde baya bir sertlik/şişiklik oldu. İki hafta sonra bugün ise biraz his kaybı olduğunu düşünüyorum peniste, ereksiyonlarda ise bir gün iyi sertlik alıyorum bir gün yarım yamalak oluyor. Ürolojiye gittiğimde penise ultrason çektiler bir şey çıkmadı ama biraz his kaybı olduğunu düşünüyorum ve gün gün iktidarsızlık yapıyor. Ne düşünüyorsunuz hocam üroloji haricinde başka bir yere gitmeli miyim ?

  • Şikayetiniz devam ediyor ise elinizdeki tahlil ve tetkik sonuçları ile birlikte bir de biz değerlendirelim. Anlattığınız şikayet ürolojik bir şikayet olduğu için başka bir yere gitmeden önce ayrıntılı bir ürolojik değerlendirme yaptırmanızı öneririm. 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun.
   Dr. Ömer Faruk

  • Boşalma sırasında ya da sonrasında uyuşukluk hissi çeşitli dermatolojik hastalıklar, şeker hastalığı gibi sistemik hastalıklar, nörolojik patolojiler, ürogenital enfeksiyonlar ya da cinsel yolla bulaşan hastalıklara bağlı olarak görülebilir. Bu nedenle muayene ve ayrıntılı tetkiklerle kesin sebebin araştırılması uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 37. Merhaba hocam benim son 2 3 aydır penisimin uç kısmında çatlaklar var birazda buruşukluk var gibi bu fazla mastürbasyondan kaynaklı olabilirmi ve ne tür birşey olabilir birazda hissizlik var bu neden kaynaklı olabilir?

  • Mastürbasyon sırasında kuru olarak ya da kullanılan çeşitli ürünlere bağlı penis cildi üzerinde sorun oluşabilir. Kesin tanı için muayene olmanız uygun olacaktır.

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

  • Genç yaş grubu hastalarda çoğunlukla geçicidir. Enfeksiyon hastalıkları başta olmak üzere pek çok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Dilerseniz randevu için 0533 725 6280 i arayabilirsiniz

 38. Hocam merhaba eşimle 4 yildir tanışıyoruz evlenelene kadar sürtünme ve mastürbasyon ile boşalıyordum 1 yıldır evliyiz vajina içine boşalamiyorum 30 40 saniye hissediyorum ama sonra sadece ufak bir sıcaklık hissediyorum sadece yeriniz bana uzak baya burdaki hastaneye gittim karından haz almıyor musun isteksizliğin gibi garip şeyler sordu. 10 dk seksten sonra ereksiyon problemi ortaya çıkıyor elimle boşalıyorum beni derinden etkiliyor

  • Probleminiz için sizinle yüzyüze görüşmemiz ve muayene olmanız gerekir. Sorunun daha fazla uzamasına fırsat vermemek için dilerseniz bize ulaşabilirsiniz. 0533-7256280

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 39. Hocam merhaba penisim bir an da yüksek stres yaptığım için normal bir şekilde kalkmamaya başladı ama video falan izlediğim sırada kalkıyor ama kesinlikle hissetmiyorum çözüm var mı

 40. Hocam kolaylıklar dilerim. 22 yaşındayım. Benim başıma şöyle bir şey geldi kısaca anlatayım. Hocam 2 yıl kadar önceydi. Mastrübasyon yapıyordum her şey normaldi boşalmaya kadar geldim spermlerim penisimin ucuna kadar geldi zevk ddle aldım. Fakat boşalmadım. Vazgeçtim çünkü abdest almaya erindim. Hani mastrübasyonun da kötü bir şey olduğunu düşünüyoedum kendime baskı yapıyordum. Bu son yapışım bırakcam vs derken o gün işte o spermler geri içime gitti. O gün bu gündür doğru düzgün organım kalkmadı ve organımda his yok. Her gün dua ediyorum ama olmuyor. Günlük ereksiyonum 1 veya daha az o da öyle dolu dolu bir sertlik değil. Çok üzgünüm böyle bir şey yaptığım için. Doktorlara gidiyorum psikolojik diyip gönderiyorlar. Bu hastalık beni hayattan koparacak kadar üzüyor. Ne olur benim hastalığım nedir yardım edin. Kolaylıklar dilerim hocam. Allah razı olsun.

 41. Selamlar ben 16 yaşımdayim durduk yere hiçbir olay yaşamadan Sertlesmeye başladı normalde herseyden etkilenirim ama suan hiçbirsey etkileyemiyor zorla yapiyorum boşalmada sorun yok karnim ağrıyor hafiften sizce Sebebi nedir

  • Aktardıklarınızdan ciddi bir durum olmadığı öngörülebilir. Şikayetlerinizi sürekli ya da tekrarlayıcı olması durumunda bir üroloji uzmanından yardım almanız ya da bizimle irtibata geçmeniz uygun olacaktır.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 42. Merhaba hocam, ben uzun zamandır erekte olamıyorum, 30 yaşım dan sonra bu sorun başladı penis kısalığı da var bende ama pek aklıma takmıyordum, evli deģilim cinsel ilişkim hic olmadı gibi bi defa diye bilirim o arada fark ettim, hep masturpasyonla geçiştiriyordum beş altı yılda sadece bi iki de mastur. Yapmışlığım olmuştur, taki geçen sene aklıma takıntı yapınca ondan sonra zaten kendimi bi daha bulamadım, şimdi ellemeye erekte yapmaya çalışıyorum ama hiç tepki yok sertleşmiyor şimdilerde iyice penis hisizleşmesi yaşıyorum , penis ve testistlerim çok soğuk, şimdi bir bucuk ay oldu hiç boşalmadım, sabah sertleşmesi hiç yok, sol testistimde ağrı var biraz, iki ay önce penisi biraz çekmede yapmıştım..masaj gibi
  Şimdide hayattan gitmek istiyorum gibi iyice bunaldım,
  Kolay gelsin sağlıklı günler dilerim hocam

  • Aktardıklarınızı gayet iyi anlayabiliyorum. Hiç moralinizi bozmadan destek almanızı size öneriyorum. Ankara’da iseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tedavi neticesinde şu an yaşadığınız duyguların değişimine şahit olma olasılığınız oldukça yüksek.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 43. Merhaba bir ilişkiye girerken Geciktirici spreyden penisime yumurtalarıma her yere sıktım o günden beri hissizlik var nasıl düzelir ne yapmam lazım

  • Erken boşalmayı önleme amacı ile kullanılan spreylerin etki süreleri genellikle kısadır. Devam eden his kusuru sorunlarında başka faktörlerin araştırılması gerekir. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 44. Hocam merhaba 15 yaşındayım ve uzun süredir hatalı ve travmatik masturbasyon yaptığımı fark ettim penisimin baş kısımları altına göre kalınlaştı ve bu Bayadır var ve baş kısım hariç hiç bir yerden asla zevk alamıyorum his kaybı oluştu bu durum tedavi edilebilir mi?

  • His kaybına yol açabilecek diğer faktörlerin araştırılması gerekir. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürolojik muayene anlamında tamamen normal olduğunuz gözlendikten sonra gerekirse ilgili diğer branşlardan destek alınabilir.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 45. Hocam 28 yaşındayım. Yaklaşık 8 yıl önce masturbasyon sırasında penisi biraz zorladım ve peniste şişlik oluştu. Bu şişlik 1 gün sonra indi ve peniste damarlar çıkmaya başladı, deri inceldiği ve peniste hissizlik oluştu. Şuan yine masturbasyonlara devam ediyorum penisimi hiç hissetmiyorum hocam soğuk su sıcak su hiç hissetmiyorum.elle erkekte olabiliyorum bazen tam sert oluyor ama hemen sönüyor.hovam bunun tedavisi nedir kalıcı bir hasar sinir hasarı vermişmiyimdir. Çaresi olmayan bir hastalığa yakalanmaktan korkuyorum. Şuan bunu size yurdışından yazıyorum. Ne yapmam lazım hocam?

 46. Merhaba hocam , 25 yasındayım yaklaşık 10yıl önce gece uyurken bi gülme sesi duydum yanımda o gün uyuyamadım ve o günden sonra penisimde sertleşme sorunları oldu sankı hiç yokmuş gibi ondan önceki günlerde her sabah tabiri caizse taş gibi olur hatta bastırmakdan yamultmuştum biraz sonrasında malum hocaya gittim biraz düzelme oldu ürolojiyede gittim kan tahlili yaptı makıne sağlam dedı ama tam düzelme yok şuan % olarak 75 80 sertleşme var cinsel ilişkidede öyle penisimin boyu iyi oldugu için partnerime yetiyor ama ben zevk alamıyorum ilk defa anlatıyorum bunlarıda birine , yani kısacası peniste uyuşma hissi tam sertleşmeme zevk kaybı sabah ereksiyonları düzenli olmuyor ve yarım sertleşme oluyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz.

 47. Hocam merhaba. Yaklaşık 1,5 ay önce 20 dk boyunca selesi çok kötü bir kondisyon bisikleti sürdüm ve penisimin uyuştuğunu farkettim. Bisikletten kalktığımda uyuşukluk geçti fakat hafif bi his kaybı yaşıyorum ve hala devam ediyor. Bu durum geçici midir ? Cevap verirseniz çok sevinirim hocam.

  • Uzun süreli tarif ettiğiniz şekilde oturmalar sırasında prostata yeterince kan akımı olmamakta ve bu da inflamatuar süreci tetiklemektedir. Şikayetiniz geçici olmakla birlikte nüksü engellemek için yine de bir üroloji doktoru ile görüşmeniz uygun olur.

   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 48. Hocam merhaba 2 aydır penisimin üç tarafı 1 santim gerisinde sürekli titreme oluyor kabızlıkta oluyor urolojiye gittim idrar kan testi ultrasyon parmaklada kontrol etti her şey temiz çıkıyor ama titreme hale devam ediyor yaşım 46 prostatın 21 mm çıktı doktor büyüklüğü normal diyor idrar yapa biliyorum piskolojikmi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 49. Hocam merhaba 2 aydır penisimin üç tarafı 1 santim gerisinde sürekli titreme oluyor kabızlıkta oluyor urolojiye gittim idrar kan testi ultrasyon parmaklada kontrol etti her şey temiz çıkıyor ama titreme hale devam ediyor yaşım 46 prostatın 21 mm çıktı doktor büyüklüğü normal diyor idrar yapa biliyorum piskolojikmi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 50. hocam merhaba ben 18 yaşındayım, ergenlikten beri haftada 3,4 kuru mastürbasyon yapıyorum, ama bugün penisteki his kaybı ile ilgili bir yazı gördüm ve benimde penisimdeki hissin eskikisi gibi olmadıgın farkettim özellikle baş kısmında pek birşey hissetmiyorum, acaba bunun tedavisi varmı yoksa ölene kadar böylemi olucak, uzun bir süre penise ellemezsek eski hissiyatını kazanırmı

 51. Merhaba hocam. 2 yıl önce iyi huylu prostat büyümesi tespit edildi. Penisimin eski sertliği yakalayamıyorum ve özellikle baş kısmı hiç sertleşmiyor. Tamprost vb ilaç verdi doktor kullandım. Ancak bir fayda etmedi. Şu an sadece bitki kullanıyorum. (karabaş otu). İyi huylu prostatın tedavisi var mıdır? belirttiğim durumdan nasıl kurtulabilirim? teşekkürler

  • Merhabalar. İyi huylu prostat büyümesi de dahil olmak üzere prostat hastalıkları ile sertleşme sorunu yakın ilişki gösteren bir durumdur. Bir başka deyişle prostat hastalıkları ile birlikte sertleşme sorunu birlikteliği sık görülmektedir. Öte yandan sadece prostat üzerine değil sertleşme bozukluğuna yol açacak diğer faktörlerin de araştırılması ve ekarte edilmesi gerekmektedir. İyi huylu prostat büyümesinde ilaçla ya da ilaç dışı çeşitli tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Ancak ismini zikrettiğiniz bitki de dahil pek çok bitkisel ürün çoğu zaman tedavide yetersiz kalmaktadır. Bir üroloji uzmanı ile daha ayrıntılı görüşmeniz sorununuzun çok daha kısa sürede çözülmesine yardımcı olacaktır. Dilerseniz 0533-7256280 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Geçmiş olsun dileklerimle.
   Dr. Ömer Faruk

 52. Merhaba hocam İki Hafta Önce Akıntı Olmuş Hissi ile Başlayan Kasık ve sol tesis ağrım var , İki kere Mastürbasyon sonrasında Sperm Gelmedi ve Penis ucumda ıslaklık Hissi ve Kaşıntı oluyor ara ara , doktora gittim iki kere idrar tahlili verdim temiz geldi En son ultrason istedi onda da temiz çıktı hiçbir sorun yok ürolojik dedi belki Kasık fıtığı veya bel fıtığı olabilirsin dedi sorum bu bahsettiklerimin hepsi fitiktan mi olur var ise ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz